Nowości w Google Grafika! Dowiesz się więcej o tym, co widzisz na obrazach

Opublikowano 11.07.2020 20:45 -


Google Grafika jest miejscem, w którym można znaleźć różnego rodzaju grafiki i zdjęcia z zasobów sieci. Google ciągle rozwija usługę i jest gotowe zaserwować użytkownikom nową funkcję. 

Google Grafika jest chyba dla sporej ilości osób miejscem pierwszego wyboru, jeśli szukamy grafiki lub zdjęcia, które widzieliśmy wcześniej, ale zapomnieliśmy gdzie. To tutaj też się udajemy, żeby szybciej znaleźć jakieś schematy, czy zdjęcia przedmiotów, których nie posiadamy, a chcemy zobaczyć, jak wyglądają. Celów wykorzystania Google Grafika jest naprawdę wiele, a wyżej przytoczone do tylko niektóre z nich. Usługa jest cały czas rozwijana przez Google, chociaż jakiś czas temu firma utrudniła pobieranie obrazków, usuwając bezpośredni link do nich.

Nie mniej jednak już w tym tygodniu użytkownicy wyszukujący grafikę i zdjęcia za pośrednictwem Google Grafika otrzymają nową funkcję, która zaprezentuje więcej informacji na temat tego, co na wyszukanych plikach widać. Korzystając z urządzeń mobilnych, w wynikach znajdą się informacje powiązane z tym, co jest wyszukiwane. Mogą to być informacje na temat miejsc, osób oraz rzeczy nawiązujących do przedmiotu wyszukiwania. Google podaje, że w procesie wyszukiwania wykorzystywane jest uczenie maszynowe. Pozwala ono przedstawić najlepsze wyniki po wpisaniu zapytania, a także dostosować do niego dodatkowe informacje przydatne użytkownikowi. 

google grafika

Jako przykład działania, Google podaje wyszukiwanie miejsca do pływania w parku. W wynikach, pod zdjęciem miejsca, pojawią się informacje na temat rzeki oraz miasta, w którym park jest zlokalizowany. Po wybraniu tematu zaprezentowany zostanie opis persony, miejsca bądź rzeczy spokrewnionych z wynikiem wyszukiwania, a także linki do następnych powiązań. 

Niestety na chwilę obecną funkcja jest dostępna dla niektórych obrazów osób, miejsc oraz rzeczy i to tylko w Stanach Zjednoczonych. Google zapowiada rozszerzenie funkcji o więcej zasobów oraz języków. My natomiast możemy zauważyć, że Google ostatnio mocno stawia na rozwój swoich usług. Wspominaliśmy niedawno o nowościach w Arkuszach, Kalendarzu, Google Duo, Gmailu na iPada, czy chociażby wprowadzeniu ciemnego motywu do aplikacji Dokumenty, Arkusze i Prezentacje na Androidzie

Źródło: Google

Wieści z Rozładowani.pl