Google Grafika jest miejscem, w którym można znaleźć różnego rodzaju grafiki i zdjęcia z zasobów sieci. Google ciągle rozwija usługę i jest gotowe zaserwować użytkownikom nową funkcję. 

Nie mniej jednak już w tym tygodniu użytkownicy wyszukujący grafikę i zdjęcia za pośrednictwem Google Grafika otrzymają nową funkcję, która zaprezentuje więcej informacji na temat tego, co na wyszukanych plikach widać. Korzystając z urządzeń mobilnych, w wynikach znajdą się informacje powiązane z tym, co jest wyszukiwane. Mogą to być informacje na temat miejsc, osób oraz rzeczy nawiązujących do przedmiotu wyszukiwania. Google podaje, że w procesie wyszukiwania wykorzystywane jest uczenie maszynowe. Pozwala ono przedstawić najlepsze wyniki po wpisaniu zapytania, a także dostosować do niego dodatkowe informacje przydatne użytkownikowi. 

google grafika

Jako przykład działania, Google podaje wyszukiwanie miejsca do pływania w parku. W wynikach, pod zdjęciem miejsca, pojawią się informacje na temat rzeki oraz miasta, w którym park jest zlokalizowany. Po wybraniu tematu zaprezentowany zostanie opis persony, miejsca bądź rzeczy spokrewnionych z wynikiem wyszukiwania, a także linki do następnych powiązań. 

Niestety na chwilę obecną funkcja jest dostępna dla niektórych obrazów osób, miejsc oraz rzeczy i to tylko w Stanach Zjednoczonych. Google zapowiada rozszerzenie funkcji o więcej zasobów oraz języków. My natomiast możemy zauważyć, że Google ostatnio mocno stawia na rozwój swoich usług. Wspominaliśmy niedawno o nowościach w Arkuszach, Kalendarzu, Google Duo, Gmailu na iPada, czy chociażby wprowadzeniu ciemnego motywu do aplikacji Dokumenty, Arkusze i Prezentacje na Androidzie

Źródło: Google