Google wprowadza udoskonalenia swoich aplikacji webowych oraz mobilnych. Już teraz użytkownicy mogą spodziewać się nowości w Arkuszach, Kalendarzu, Google Duo oraz Gmailu na iPadzie. 

Arkusze Google

Arkusze Google otrzymają zmiany kosmetyczne. Dotyczą one możliwości formatowania tekstu oraz liczb w wykresach. Możliwe będzie dostosowywanie stylu etykiet danych i legendy, a także zaawansowane formatowanie (w tym również formatowanie kolorów warunkowych). Wszystkie operacje będą możliwe do wykonania za pośrednictwem bocznego menu kontekstowego. Zmiany zostają wprowadzone w dwóch etapach. Pierwszy rozpoczął się 7 lipca, drugi zacznie 22 lipca. Obydwa potrwają do 15 dni. 

Kalendarz Google

Kalendarz Google również zostanie zaktualizowany o drobne zmiany. Ciekawe czy je w ogóle zauważycie. Wydarzenia, które mają trwać nie dłużej niż 25 minut, będą zajmować mniej miejsca w podglądzie dnia. Dotychczas zajmowały one tyle samo, ile wydarzenia 30 minutowe. Termin wdrożenia jest taki sam jak w przypadku wyżej wspomnianych opcji w Arkuszu. 

kalendarz

Split-view w Gmail na iPadzie

Rozszerzenia możliwości doczekał się Gmail na iPada. Nareszcie będzie on wspierał split-view. Ta funkcja w Gmail współpracuje z innymi w obrębie iOS. Dzięki split-view możliwy jest multitasking na iPadzie. Możemy jednocześnie korzystać z dwóch aplikacji, a ekran zostanie podzielony między nimi. Split-view uruchamia się po przesunięciu palcem w górę od dołu ekranu, otwarciu Docka i przesunięcia na prawą lub lewą krawędź ekranu aplikacji, którą chcemy w ten sposób otworzyć. Opcja podzielonego ekranu jest już dostępna w Gmail na iPada. 

gmail

Rozszerzenie limitu grupowych połączeń w Google Duo na Androidzie

Pandemia koronawirusa sprawiła, że częściej rozmawiamy ze współpracownikami i znajomymi za pośrednictwem połączeń wideo. W związku z tym twórcy aplikacji zwiększają limit osób uczestniczących w jednoczesnej rozmowie. Google Duo jest jedną z takich usług. Niedawno rozszerzono wielkość grup do 32 osób w wersji webowej serwisu, a teraz takie same zmiany mają zostać wprowadzone w aplikacji mobilnej na Androidzie.

Źródło: Google / 9to5Google