Fitbit zaprezentował nowe urządzenia wearables. Poznaliśmy całkowicie nowy smartwatch Fitbit Sense, 3 wersję zegarka Versa oraz opaskę Inspire 2.

Fitbit Sense

Fitbit Sense jest zupełnie nowym urządzeniem w portfolio producenta. Charakteryzuje się czymś, czego dotychczas w smartwatchach nie było. Mowa o czujniku aktywności elektrodermalnej (EDA), służącym mierzeniu reakcji organizmu na stres fizyczny i psychiczny. Po dokonaniu pomiarów, zaproponowane zostaną użytkownikowi odpowiednie ćwiczenia relaksacyjne, a efekt ich działania ma być zaprezentowany na specjalnym wykresie. Ponadto, w Fitbit Sense zastosowano technologię PurePulse 2.0 pozwalającą na bardziej zaawansowane śledzenie tętna.

Smartwatch Fitbit Sense

Oprócz tego Fitbit Sense jest wyposażony w czujniki: EKG pozwalający mierzyć rytm serca, temperatury ciała, a także SpO2 badający ilość tlenu we krwi. Urządzenie jest wodoodporne do 50 m. Zastosowano tutaj wyświetlacz AMOLED 1,58 cala o rozdzielczości 336 x 336, z wbudowanym czujnikiem światła. Producent zapewnia, że smartwatch Sense może pracować na litowo-polimerowej baterii przez około tydzień, a w ciągu 12 minut urządzenie zostanie naładowane do pracy przez jeden dzień. Fitbit Sense zapewnia łączność poprzez Bluetooth 5.0, Wi-Fi (802.11 b/g/n 2.4 GHz), a także NFC. Znajdziemy też w nim wbudowany moduł GPS oraz GLONASS. Urządzenie wyceniono na 1 569 zł. 

Smartwatch Fitbit Sense

Fitbit Versa 3

Premiery doczekał się również smartwatch Versa 3. Podobnie, jak w Fitbit Sense, zastosowano w nim technologię PurePulse 2.0. Ponadto, na pokładzie znalazł się GPS oraz, co ciekawe, obsługa Asystenta Google i Amazon Alexa. Niestety wspomniani asystenci głosowi nie będą dostępni w Polsce.

Smartwatch Fitbit Versa 3

Fitbit Versa 3 umożliwia nawiązywanie połączeń telefonicznych, dzięki wbudowanemu głośnikowi oraz mikrofonowi. Nie zabrakło także NFC, które pozwala na dokonywanie płatności za pośrednictwem Fitbit Pay. Cena Fitbit Versa 3 to 1 069 zł. 

Smartwatch Fitbit Versa 3

Fitbit Inspire 2

Oprócz tego, Fitbit zaprezentował nowy tracker Inspire 2. Odświeżona wersja opaski została wyposażona w nowy ekran, lepszą żywotność baterii oraz smuklejszą konstrukcję.

Opaska Fitbit Inspire 2

Wśród nowości znajdziemy także 20 trybów ćwiczeń, monitorowanie snu, tętna, a także cyklu menstruacyjnego. Producent chwali się, że urządzenie będzie mogło pracować na baterii przez 10 dni. Cena Inspire 2 to 469 zł. 

Opaska Fitbit Inspire 2

Urządzenia dostępne są w przedsprzedaży na stronie Fitbit. Ich regularna sprzedaż rozpocznie się pod koniec września.

Źródło: Fitbit


Posłuchaj nas!