Codziennie staram się informować o przelotach Starlinków, aby zarażać Was kosmiczną fascynacją. Relacjonujemy także starty astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) i śledzimy rozwój misji na Marsa od SpaceX.

Tym razem jednak czas na bajkę… I myślę, że będzie to bajka także dla dorosłych, bo w banalny sposób wytłumaczy pewne zjawiska. Pomoże zrozumieć, jak dużym przedsięwzięciem jest start rakiety, która po kilku minutach znajduje się już na orbicie. Premiera filmu już na jesieni.

Nowości Netflix: Wyprawa na księżyc – zwiastun

Film został wyreżyserowany przez znakomitego Glena Geane’a, który ma na koncie Oscara. Generalnie cała produkcja zapowiada się iście „oscarowo”, bo za muzykę odpowiada Steven Price („Grawitacja”), a pomagać w reżyserii ma John Kahrs.

OverTheMoon Vertical Main RGB PL

Wyprawa na księżyc

a1

Zdeterminowana i bystra dziewczynka buduje rakietę, aby wyruszyć w kosmos i udowodnić, że legendarna bogini Księżyca istnieje naprawdę. Jej wyprawa obiera jednak nieprzewidziany kurs i prowadzi ją do niezwykłej krainy pełnej dziwacznych stworzeń. Reżyserem filmu jest nagrodzony Oscarem filmowiec i animator Glen Keane, a za produkcję odpowiadają Gennie Rim i Peilin Chou. Wyprawa na księżyc  to porywająca muzyczna przygoda o dążeniu do celu, pokonywaniu przeciwności losu i potędze wyobraźni.

a2

Obsada oryginalnej wersji językowej: Cathy Ang (Fei Fei), Phillipa Soo (Chang’e), Robert G. Chiu (Chin), Ken Jeong (Gobi), John Cho (Tata), Ruthie Ann Miles (Mama), Margaret Cho (Ciocia Ling), Kimiko Glenn (Ciocia Mei), Artt Butler (Wujek) oraz Sandra Oh (Pani Zhong).

źródło: Netflix