Nowości Netflix: „Przeklęta” - zobacz zapowiedź i zdjęcia z serialu

Opublikowano 18.06.2020 15:55 -


Netflix ostatnio szaleje, szczególnie z produkcjami na podstawie książek i innych publikacji. Harlan Coben i jego serie robią furorę na Netflixie ("Safe", "The Stranger", "W głębi lasu"). Teraz czas na serial na podstawie powieści autorstwa Toma Wheelera i Franka Millera.

Nowa produkcja pojawi się już w lipcu, a dokładnie w piątek, 17 lipca. "Przeklęta" powinna podbić serca szczególniej młodszej grupy widzów. W roli głównej wystąpiła Katherine Langford, która znana jest z roli Hannah w serialu "13 powodów".

"Przeklęta" - nowość na Netflix - zwiastun

Przeklęta, serial na podstawie powieści z listy bestsellerów magazynu New York Times, jest nową wersją legendy arturiańskiej opowiedzianą z perspektywy Nimue, młodej kobiety z tajemniczymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać potężną (i tragiczną) Panią Jeziora. Po śmierci swojej matki Nimue zyskuje nieoczekiwaną pomoc ze strony Artura, skromnego najemnika, z którym wyrusza na misję znalezienia Merlina i dostarczenia mu starożytnego miecza.

Podczas swojej podróży Nimue staje się symbolem odwagi i rebelii przeciwko przerażającym Czerwonym Paladynom i dowodzącym nimi królem Utherem. Przeklęta jest opowieścią o dojrzewaniu, która porusza zagadnienia bliskie współczesnemu widzowi, takie jak destrukcja środowiska naturalnego, terror religijny, bezsens wojny i znajdywanie odwagi, by pociągnąć innych do walki z niemożliwym do pokonania wrogiem.

przekleta 3

Występują: Katherine Langford (Nimue), Devon Terrell (Artur), Gustaf Skarsgård (Merlin), Daniel Sharman (Płaczący Mnich), Sebastian Armesto (król Uther Pendragon), Matt Stokoe (Gawain), Lily Newmark (Pym), Shalom Brune-Franklin (Igraine), Emily Coates (Siostra Iris), Billy Jenkins (Squirrel), Bella Dayne (Red Spear), Peter Mullan (Ojciec Carden).

CURSED (L to R) KATHERINE LANGFORD as NIMUE in episode 108 of CURSED Cr. COURTESY OF NETFLIX © 2020

  • Data premiery: 17 lipca 2020
  • Format: 10 godzinnych odcinków
  • Scenariusz na podstawie książki autorstwa Toma Wheelera i Franka Millera
  • Showrunner: Tom Wheeler
  • Producenci wykonawczy: Tom Wheeler, Frank Miller, Leila Gerstein
  • Współproducent wykonawczy: Silenn Thomas
  • Producent: Alex Boden

źródło i opis: Netflix

Wieści z Rozładowani.pl