Nowości Netflix: Oficjalny zwiastun serialu "Przeklęta"!

Opublikowano 30.06.2020 17:25 -


O serialu "Przeklęta" pisałem niespełna dwa tygodnie temu. Nowa pozycja Netflixa z Katherine Langford, która znana jest z roli Hannah w serialu “13 powodów” pojawi się za 2 tygodnie, bo 17 lipca.

Netflixowi najwyraźniej spodobały się ekranizacje powieści. Harlan Coben i jego serie robią furorę na Netflixie (“Safe”, “The Stranger”, “W głębi lasu”). Teraz czas na serial na podstawie książki Toma Wheelera i Franka Millera.

"Przeklęta" - zwiastun od Netflixa

Przeklęta, serial na podstawie powieści z listy bestsellerów magazynu New York Times, jest nową wersją legendy arturiańskiej opowiedzianą z perspektywy Nimue, młodej kobiety z tajemniczymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać potężną (i tragiczną) Panią Jeziora. Po śmierci swojej matki Nimue zyskuje nieoczekiwaną pomoc ze strony Artura, skromnego najemnika, z którym wyrusza na misję znalezienia Merlina i dostarczenia mu starożytnego miecza.

przekleta 3 1 scaled

Podczas swojej podróży Nimue staje się symbolem odwagi i rebelii przeciwko przerażającym Czerwonym Paladynom i dowodzącym nimi królem Utherem. Przeklęta jest opowieścią o dojrzewaniu, która porusza zagadnienia bliskie współczesnemu widzowi, takie jak destrukcja środowiska naturalnego, terror religijny, bezsens wojny i znajdywanie odwagi, by pociągnąć innych do walki z niemożliwym do pokonania wrogiem.

przekleta 2 1 scaled

Występują: Katherine Langford (Nimue), Devon Terrell (Artur), Gustaf Skarsgård (Merlin), Daniel Sharman (Płaczący Mnich), Sebastian Armesto (król Uther Pendragon), Matt Stokoe (Gawain), Lily Newmark (Pym), Shalom Brune-Franklin (Igraine), Emily Coates (Siostra Iris), Billy Jenkins (Squirrel), Bella Dayne (Red Spear), Peter Mullan (Ojciec Carden).

przekleta 1 1 scaled

  • Data premiery: 17 lipca 2020
  • Format: 10 godzinnych odcinków
  • Scenariusz na podstawie książki autorstwa Toma Wheelera i Franka Millera
  • Showrunner: Tom Wheeler
  • Producenci wykonawczy: Tom Wheeler, Frank Miller, Leila Gerstein
  • Współproducent wykonawczy: Silenn Thomas
  • Producent: Alex Boden

Nowości Netflix – mamy oficjalną listę nowości na lipiec 2020!

źródło i opis: Netflix

Wieści z Rozładowani.pl