Rewolucja dźwiękowa rozpoczęła się na Twitterze już w czerwcu. Wtedy wprowadzono możliwość wrzucania tweetów audio. Programiści Twittera idą jednak o krok dalej i dorzucają możliwość wysyłania prywatnych wiadomości w formie dźwiękowej. O sprawie informuje niezawodny serwis TheVerge, który ma bezpośrednie informacje od przedstawicieli Twittera.

Wiadomości audio na Twitterze

Alex Ackerman-Greenberg, menedżer produktu ds. wiadomości na Twitterze przesłał nawet redaktorom TheVerge wiadomość głosową.

TheVerge
TheVerge

Tym samym Twitter dołącza do Facebooka i Instagrama, które to serwisy mają wiadomości audio w swoich komunikatorach od dłuższego już czasu. Oczywiście wszystkie trzy serwisy to zupełnie inny target (pomijając jednego właściciela Facebooka i Instagrama), dlatego wątpię, że dojdzie do jakiegoś spektakularnego rozkwitu komunikacji prywatnej na Twitterze, gdyż jest on bez wątpienia dedykowany zupełnie innym funkcjom.

Funkcja wiadomości audio na Twitterze testowana jest na rynku brazylijskim i na razie nie wiemy, kiedy dokładnie rozszerzana będzie na inne kraje. Miejmy nadzieję, że dość szybko. Na pewno o tym poinformujemy.

źródło: TheVerge


Posłuchaj nas!