Spotify już kilkukrotnie pokazywało, jak ważne na platformie są podcasty. Specjalnie dla nich wdrożono top listy znane dotychczas z utworów muzycznych. Pojawiły się także informacje o uruchomieniu obsługi wideo podcastów, co można potraktować jako konkurencja w tym zakresie dla YouTube. Ponadto Spotify testowało udostępnianie kart z cytatami pochodzącymi z podcastów. Nie można pominąć tego, że platforma stara się zrzeszać znanych twórców na wyłączność. Te ciekawe zabiegi powodują, że Spotify staje się potężnym graczem na rynku treści audio. Właśnie teraz platforma zapowiedziała kolejną, bardzo ciekawą nowość przeznaczoną dla twórców podcastów.

Spotify udostępni swoją bibliotekę muzyczną twórcom podcastów

Spotify słynie nie tylko z podcastów, ale przede wszystkim bogatej biblioteki utworów muzycznych. To właśnie z nimi związana jest wdrażana nowość. Spotify bowiem umożliwi twórcom podcastów wykorzystanie w audycjach pełnych utworów muzycznych. Dotychczas wielu twórców stosowało muzykę w ograniczonym czasowo przedziale z uwagi na prawa autorskie. Spotify nowym formatem audycji rozwiązuje ten problem i daje duże pole do popisu dla twórców. Dzięki temu można ubarwić swoje audycje, a nawet zostać Dj-em. Jeśli chodzi o prawa autorskie, to Spotify jasno wyjaśnia tę kwestię. Wszystkie utwory znajdujące się na platformie bazują na licencjach. Zatem Spotify rozliczy się z właścicielami utworów muzycznych, jeśli te będą użyte w nowym formacie podcastu w taki sposób, jakby użytkownik odnalazł dany utwór i go odsłuchiwał bez podcastu. Tym sposobem wszyscy wygrywają. Co ciekawe, użytkownicy będą mogli reagować na utwory w podcastach tak, jakby znajdowały się poza nimi. Czyli możliwe będzie zapisywanie utworu na playliście, a także polubienie go. 

Taki format dostępny tylko na Spotify

Jednocześnie Spotify podkreśla jedną bardzo ważną kwestię. Taki format będzie dostępny tylko i wyłącznie na tej platformie. Żeby z niego skorzystać, twórcy muszą kreować swoje podcasty z wykorzystaniem innej platformy – Anchor. Niestety na chwilę obecną taka możliwość będzie ograniczona do twórców ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii, Nowej Zelandii oraz Irlandii. 

Źródło: Spotify


Posłuchaj nas!