Instagram wdroży do aplikacji nowości w zakresie transmisji na żywo. Wydłużony zostanie możliwy czas ich przeprowadzania, a także przechowywania w archiwum. 

Transmisje przeprowadzane na Instagramie cieszą się sporą popularnością. Zwłaszcza teraz, kiedy szaleje pandemia koronawirusa. Transmisje w mediach społecznościowych doceniane są przez artystów, osoby publiczne, a także influencerów, którzy w ten sposób mogą komunikować się ze swoimi fanami. Szczególnie ci pierwsi mogą wykorzystać transmisje na żywo do koncertów ze swoich domów lub studio, bo inne aktualnie nie wchodzą w grę. Instagram też dostrzega, jak ta funkcja może być wykorzystywana i zapowiada wprowadzenie kilku nowości jej dotyczących.

Instagram wydłuża czas transmisji na żywo

Za pomocą Twittera Instagram poinformował o wprowadzeniu kilku zmian w transmisjach na żywo. Dotychczas mogły one trwać jedynie przez godzinę. To mogło blokować niektórych twórców. Dlatego też Instagram wydłuży możliwy czas przeprowadzania transmisji na żywo aż do 4 godzin.

Zobacz także: Jak usunąć konto na Instagramie?

To całkiem sporo. W tym czasie można np. przeprowadzić koncert, o którym wspominałem wyżej. Drugą nowością związaną z transmisjami jest wprowadzenie ich archiwum. Użytkownicy będą mogli ponownie oglądać swoje transmisje na żywo. Instagram pozwoli na to przez 30 dni od dnia transmisji. W tym czasie możliwe będzie również pobranie nagrania. Po 30 dniach zniknie ono z platformy. Żeby jednocześnie zwiększyć zasięg transmisji na żywo, pojawią się one w zakładce „IGTV”, a także „Explore”.

instagram transmisje na zywo

Wcześniej czaty na Instagramie zyskały funkcje z Messengera

Niedawno czaty na Instagramie zyskały funkcje znane z Messengera. Tym samym można było zauważyć, jak w pewnym stopniu zatarte zostały granice pomiędzy tymi dwoma aplikacjami.

Wprowadzenie do wiadomości na Instagramie funkcji znanych z Messengera to krok umożliwiający jednocześnie użytkownikom obu platform komunikację między sobą. Zatem, jeśli ktoś korzysta z Instagrama, ale z Messengera już nie, to użytkownicy komunikatora będą mogli się z tą osobą skontaktować. Zadziała to również w drugą stronę. Co ciekawe, Facebook sam podkreśla, że takie działanie nie powoduje połączenia kont. Nadal to na Instagramie jest oddzielnym od tego na Facebooku. I dobrze.

Źródło: Instagram