Są to produkcje ambitne, zresztą jak zawsze w przypadku HBO GO. Usługa finiszuje w naszym kraju mocnymi akcentami. W przyszłym roku na miejsce HBO GO wejdzie znany z zachodu serwis HBO Max. Pomijając fakt, że jak zwykle zostaliśmy poszkodowani (w pozostałej części Europy HBO Max pojawi się w październiku), serwis zapewni jeszcze lepsze produkcje. Zanim jednak do tego dojdzie, zobaczcie jakie premiery pojawiły się w HBO GO w ubiegłym tygodniu.

Premiery HBO GO

Stara panna

Gaby rozpaczliwie pragnie znaleźć miłość. Niedawno porzucona i zbliżająca się do czterdziestki kobieta nie czuje się najlepiej we własnej skórze. Jej najlepsza przyjaciółka jest zajęta swoimi dziećmi, rodzina nie bierze jej na poważnie, a prowadzenie własnej firmy cateringowej, głównie serwującej jedzenie na weselach, stale przypomina jej o niezrealizowanych marzeniach. Gaby obawia się, że jej przeznaczeniem jest zostanie samotną i żałosną starą panną. Randkowanie psychicznie i fizycznie ją wyczerpuje. W końcu kobieta postanawia skonfrontować się ze swoimi lękami i zrobić ze swoim życiem coś wartościowego.Lekka komedia romantyczna śledząca życie singielki, która postanawia skonfrontować się ze swoimi lękami. W jej rolę z powodzeniem wciela się Chelsea Peretti (Wieczór gier).

Sceny z życia małżeńskiego

Miniserial HBO na podstawie klasycznej już historii autorstwa Ingmara Bergmana. Na nowo przedstawia klasyczną już historię miłości, nienawiści, pożądania, monogamii, małżeństwa i rozwodu, tym razem jednak z perspektywy współczesnej amerykańskiej pary.

Sport równych szans

Serial dokumentalny analizujący, w jaki sposób warta miliardy branża sportowa przez lata nie doceniała swoich najcenniejszych przedstawicieli, upolityczniała inicjatywy młodzieżowe i tłumiła głosy sportowców – zwłaszcza czarnoskórych.

Surogatka

Jess Harris (Jasmine Batchelor) to 29-letnia projektantka stron internetowych pracującą dla organizacji non-profit z Brooklynu. Kobieta cieszy się, że może być surogatką i dawczynią jajeczka dla swojego najlepszego przyjaciela Josha (Chris Perfetti) i jego męża Aarona (Sullivan Jones). Jednak w dwunastym tygodniu ciąży wyniki badań prenatalnych sprawiają, że młodzi ludzie stają przed moralnym dylematem. Mimo że każde z nim ma dobre intencje, ich relacja zostaje wystawiona na ogromną próbę.Kameralny dramat przedstawiający dylematy z jakimi muszą się mierzyć dzisiejsi dwudziesto- i trzydziestolatkowie z dużych miast.

Dwa ciała na plaży

Pewna kobieta budzi się na plaży owinięta w folię, półnaga i w szpilkach. „Znowu”, wzdycha i postanawia dowiedzieć się, kto za tym stoi. Przekonuje starszą kobietę, zepchniętą na margines społeczeństwa, aby towarzyszyła jej w pogodni za zemstą. Podczas podróży przez klasyczne pejzaże obydwie kobiety muszą stawić czoła własnym żądzom, konfliktom międzypokoleniowym oraz kruchym ideologiom.

Podskórny konflikt

Trzy koleżanki trenują, aby wziąć udział w zawodach w pływaniu synchronicznym. Dziewczyny wykonują rytmiczne zakręty w wodzie w tym samym rytmie, z jakim zastraszają inne zawodniczki w przebieralni. Jednak pod powierzchnią aż kipi od emocji. Gesty i spojrzenia wymieniane stopniowo między bohaterkami obnażają atmosferę intryg i zazdrości. Wymuszone uśmiechy rywalizujących ze sobą młodych sportsmenek okazują się być wyrazem ich przyjaźni.

Nie masz dystansu

„Nie masz dystansu” to ręcznie rysowana animacja, która próbuje odpowiedzieć na pytanie o miejsce kobiet we współczesnej rzeczywistości. Film jest (niestety) inspirowany codziennością, wypowiedziami osób publicznych i mediami.

Dziecko w drodze

Kiedy Zoe (Rose Matafeo) i Tim (Matthew Lewis) odkrywają, że będą mieli razem dziecko, postanawiają, że rodzicielstwo ich nie zmieni. Podczas gdy Tim coraz bardziej oswaja się z perspektywą ojcostwa, Zoe ucieka jednak przed wizją macierzyństwa. Kobieta boi się, że utraci swoją niezależność i jest zdeterminowana, aby spełnić swoje szalone marzenia jeszcze przed przyjściem dziecka na świat. Coraz większy chaos w głowie Zoe popycha ją i jej związek do granic możliwości.Błyskotliwa komedia przedstawiająca perypetie pary, która niespodziewanie dowiaduje się, że będzie miała dziecko. Reżyserii podjął się Curtis Vowell (Fantail).

Duchy

W niedalekiej przyszłości Turcja cierpi z powodu niewytłumaczalnej, ogólnokrajowej przerwy w dostawach prądu, która wywołuje falę przemocy i zamieszek. Czterej bohaterowie, niczym dryfujące duchy, odzwierciedlają stan ducha zróżnicowanego narodu: matka, której syn jest w więzieniu, młoda kobieta oddana tańcowi, artystka-aktywistka oraz przebiegły pośrednik.Ciekawe spojrzenie na urbanistyczną przemianę Stambułu skupia się na czterech różnych postaciach, które poznajemy w ciągu jednego dnia. Obraz jest wciągającą łamigłówką kontrastów i zarazem portretem społeczeństwa pogrążonego w ciemności. Produkcja zdobyła 7 nagród na Antalya Golden Orange Film Festival, a jej reżyserii podjął się Azra Deniz Okyay (krótki metraż: Küçük kara baliklar).