W zupełnie innej sytuacji, innej marcowej soboty zalecałbym przy słonecznej pogodzie spacer. Teraz też to zalecam (oczywiście z zachowaniem maksymalnych środków ostrożności), ale na pewno sporo z Was postanowiło spędzić ten weekend z rodziną w domu. Nie dziwię się, sam to robię.

Moja lista seriali i filmów do nadrobienia jeszcze miesiąc temu zdawała się nie mieć końca, ale powoli się to zmienia. Nie wiem czy się z tego cieszyć czy nie, ale po prostu z tym się pogodziłem i nadrabiam, ile się da, bo wiem, że wszystko niedługo wróci do normy. Co zatem obejrzeć na HBO GO? Ciężko jednoznacznie stwierdzić, bo biblioteka jest ogromna, ale ja zebrałem to, co w ostatnich dniach pojawiło się w serwisie.

R E K L A M A

Terytorium miłości – film (2019)

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Trzydziestoletnia Maria (Déborah François) jest niecierpliwą i zbuntowaną lingwistką, która zna pięć języków. Olivier (Paul Hamy) jest nieśmiały i powolny, ale za potrafi rozmawiać w czternastu językach. Para spotyka się na Tajwanie i szybko się w sobie zakochuje. Ich uczucie zostaje jednak wystawione na próbę…Pięknie sfilmowana, wymykająca się schematom historia miłosna dwójki lingwistów. Para poznaje się w orientalnym i tętniącym życiem Tajpej, gdzie stara się walczyć o swoją miłość. Reżyserem tej sentymentalnej produkcji jest Romain Cogitore (Nos résistances), a w główne role wcielają się Déborah François (Wspaniała), Paul Hamy (Le Divan de Staline), Daniel Martin (Ofiary wojny), Christiane Millet (Przepis na miłość) oraz Vincent Perez (Królowa potępionych).

Trojanki – film (2020)

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Dokument HBO prezentuje karierę dowodzonego przez Cheryl Miller zespołu USC Trojans z Uniwersytetu Południowej Kalifornii i jego wpływ na rozwój kobiecej koszykówki. Niezwykła umiejętność zawodniczek do pokonywania przeciwności losu na boisku i poza nim sprawiła, że udało im się zdobyć bardzo wysoką pozycję w kraju. Kobiety zdobyły dwa tytuły krajowe i stały się pierwszą kobiecą drużyną, która odwiedziła Biały Dom za czasów Ronalda Reagana. Film zawiera wywiady z wszechstronnymi zawodniczkami: Cheryl Miller, Cynthią Cooper, Paulą i Pam McGee, Juliette Robinson, Rhondą Windham oraz trenerką Lindą Sharp. Autorzy produkcji przypominają walkę zespołu z Louisiana Tech podczas mistrzostw kraju w 1983 roku. Dokument pokazuje, jak ten istotny moment w historii sportu wpłynął na życie ich i przyszłych pokoleń.

Głos – film (2017)

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Liv (Catherine Eaton) jest niemową, która została wychowana przez dziadka na małej wyspie. Kiedy starzejący się Lionel (Harris Yulin) odkrywa, że umiera, prosi swojego byłego podopiecznego, neurologa Michaela (Teddy Sears), o pomoc i opiekę nad kobietą. Pewnego dnia Liv bierze do ręki książkę z dziełami Szekspira i niespodziewanie zaczyna czytać. Za sprawą różnych zdarzeń trafia na obserwację do szpitala psychiatrycznego. Na miejscu robi się bardzo agresywna i istnieje obawa, że będzie musiała spędzić życie w ośrodku zamkniętym.Mocny dramat pokazujący silny kobiecy głos. Bezkompromisowa reżyserka Catherine Eaton kreśli intrygującą i złożoną psychologicznie jednostkę, która próbuje przeciwstawić się powszechnie obowiązującym regułom i znaleźć swoje miejsce w świecie. Sama wciela się też w postać zbuntowanej bohaterki. Obraz przyniósł jej wiele nagród – w tym Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym na Brooklynie. W obsadzie znaleźli się również Teddy Sears (serial Masters of Sex), nominowany do nagrody Emmy Harris Yulin (serial Frasier), Frankie Faison (Książe w Nowym Jorku) a także Erin Darke (Wspaniała pani Maisel).

Piątek 13-go – film (2009)

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Clay Miller (Jared Padalecki) jest zdesperowany i robi wszystko, aby odnaleźć swoją zaginioną siostrę Whitney (Amanda Righetti). W tym celu zapuszcza się na teren upiornych lasów, które otaczają jezioro Crystal. Tam natyka się na pozostałości starych, drewnianych domków kempingowych ukrytych pośród drzew. Wbrew radom policji i ostrzeżeniom mieszkańców, chłopak nie przerywa swoich poszukiwań. Z pomocą przychodzi mu Jenna (Danielle Panabaker), jedna z grupy studentów zamierzających spędzić weekend z dreszczykiem. Młodzi ludzie przeżywają chwile grozy, kiedy odkrywają, że wkroczyli na teren przerażającego i uzbrojonego w maczetę Jasona Voorheesa (Derek Mears).Remake klasycznego horroru pt. Piątek trzynastego. Odtwórcami głównych ról są Jared Padalecki (serial Nie z tego świata), Danielle Panabaker (Migawka z przyszłości), Amanda Righetti (Powrót do domu na Przeklętym Wzgórzu), Travis Van Winkle (Poznaj moich Spartan), Aaron Yoo (Zakładnik z Wall Street), a za kamerą stanął specjalizujący się w kinie grozy Marcus Nispel (Teksańska masakra piłą mechaniczną). Produkcja została wyróżniona statuetką Teen Choice.

Darlin’ – film (2019)

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Brudna i zdziczała nastolatka Darlin (Lauryn Canny) trafia do katolickiego szpitala, skąd szybko zostaje przeniesiona do domu opieki prowadzonego przez biskupa i siostry zakonne. Ma tam zostać oswojona i wychowana na „dobrą dziewczynę”. Darlin ma jednak mroczną tajemnicę. Wzbudzająca przerażenie i niezwykle agresywna kobieta, która ją wychowała nie zawaha się przed niczym, żeby odzyskać swoją podopieczną.Kontynuacja kultowego obrazu Lucky McKee pt. The Woman. Tym razem za kamerą staje debiutująca w roli reżyserki aktorka Pollyanna McIntosh (Test, Brud), która z powodzeniem wciela się również w jedną z głównych ról. W obsadzie znaleźli się Lauryn Canny (Po tysiąc razy dobranoc), Bryan Batt (serial Mad Men), Nora-Jane Noone (Brooklyn) oraz Cooper Andrews (serial The Walking Dead). Ten wciągający thriller przypadnie do gustu każdemu fanowi kina grozy.

opisy: HBO GO Polska