Dla tych, którzy jednak za Wiedźminem niekoniecznie przepadają, jest oczywiście alternatywa. Wczoraj zaprezentowałem nowości na Netflix, a dzisiaj czas na HBO i na to, co tuż przed świętami wskoczyło do biblioteki serwisu. Umilajcie sobie czas serialami i filmami, zamiast tracić nerwy w świątecznych obowiązkach ;) Zacznijmy od filmu w świątecznym klimacie właśnie.

Lista nowości HBO GO – grudzień 2019

Gwiazdka w Grand Valley (2019)

Kelly (Danica McKellar), wypalona zawodowo artystka z Chicago, wraca w rodzinne strony do malowniczej Grand Valley na Boże Narodzenie. Dziewczyna wierzy, że bycie ulubionym miejscu wskrzesi jej zamiłowanie do sztuki i zainspiruje do skierowania swojego życia na nowe tory. Leo (Brennan Elliott) jest natomiast biznesmenem i ojcem. Mężczyzna musi zająć się projektem oceny potencjału hotelu w Grand Valley i postanawia połączyć pracę z rodzinnymi wakacjami. Pewnego dnia drogi Kelly i Leo krzyżują się….Pełna pozytywnych emocji i ciepła komedia romantyczna wyprodukowana na potrzeby telewizji. Film mówi o poszukiwaniu miłości i odkrywaniu magii świąt. W główne role wcielają się znana z serialu Cudowne lata Danica McKellar oraz Brennan Elliott (Noc w muzeum: Tajemnica grobowca). Reżyserem tego rozpalającego serca i budującego atmosferę świąt obrazu jest Don McCutcheon (serial Piękna i bestia).

Droga do domu (2019)

Fundacja LUMOS J.K. Rowling zajmują się poprawą losu ośmiu milionów dzieci żyjących w domach dziecka i innych instytucjach na całym świecie. Jej celem jest połączenie ich z członkami dalszej rodziny lub znalezienie dla nich kochających rodzin zastępczych. Dokument pełen jest przemyśleń rodzin, które zostały rozdzielone oraz pracowników socjalnych, którzy pomogli im się połączyć. Nie brakuje też wypowiedzi oddanych rodziców zastępczych, którzy przyjęli do swoich domów dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.Film dokumentalny autorstwa dwukrotnie nominowanych do Oscara Jona Alperta oraz Matthew O’Neilla (Ostry dyżur w Bagdadzie) próbuje odpowiedzieć na pytanie, czym jest prawdziwy dom i jaką siłę daje bycie członkiem kochającej się rodziny. Pokazuje też pracę organizacji założonej przez pisarkę J.K. Rowling.

W oddali (2019)

2852 kilometry to dystans między Brnem a Diveyevo, między Wschodem a Zachodem i między ojcem i synem. Pod koniec wakacji Vít i jego syn Grisha wyruszają w długą podróż do Rosji. Gdy tylko wsiadają do samochodu, syn zakłada słuchawki, a ojciec pogrąża się we wspomnieniach. Nie mogą jednak przed sobą uciec. Jest jedna rzecz, która może ich zbliżyć do siebie – wspólne poszukiwania. Ale czego tak naprawdę szukają?

Alfa, prawo do zabijania (2018)

Rząd Filipin wypowiada wojnę handlarzom narkotyków i wysyła jednostkę specjalną do slumsów w Manili. Między policjantami a ludźmi bossa narkotykowego dochodzi do strzelaniny. Zanim na miejscu pojawią się śledczy, jeden z policjantów i jego informator – Espino (Allen Dizon) oraz Elijah (Elijah Filamor) – znikają z miejsca zdarzenia z plecakiem pełnym pieniędzy i narkotyków.Wciągający kryminał autorstwa laureata canneńskiej Złotej Palmy Brillante Mendozy (Kinatay), który zabiera widzów w ciemne uliczki filipińskiej stolicy, pokazując świat zbrodni i korupcji. Ciekawe kreacje w filmie tworzą Allen Dizon (Twilight Dancers), Elijah Filamor (serial Amo), Baron Geisler (Pozdrowienia z raju), Jalyn Taboneknek (serial Amo) oraz Angela Cortez. Produkcja została wyróżniona Nagrodą Specjalną Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian.

Miss Agent (2000)

Gracie Hart (Sandra Bullock) jest ambitną agentką, która dostaje zadanie wzięcia udziału w wyborach Miss USA, kiedy okazuje, że podczas konkursu może dojść do przestępstwa. Jej zadaniem jest wtopić się tłum i ochraniać z ukrycia kandydatki. Jest jeden problem. Kobiecie daleko jest do bycia słodką ślicznotką. Jej przełożeni postanawiają zatrudnić speca od wizerunku Victora Mellinga (Michael Caine), który musi dokonać niemożliwego i zamienić Gracie w królową piękności.Szalona komedia z wyróżnioną Oscarem Sandrą Bullock (Wielki Mike. The Blind Side) w roli pyskatej agentki FBI, która dla dobra prowadzonej sprawy musi wziąć udział w wyborach Miss USA. Produkcja zapewnia widzom rozrywkę na najwyższym poziomie. Nie brakuje w niej dobrego humoru, emocji i zwrotów akcji. W pozostałych rolach występują laureat dwóch Oscarów Michael Caine (Spokojny Amerykanin), Benjamin Bratt (Kobieta-Kot), nagrodzona dwoma Złotymi Globami Candice Bergen (Zacznijmy od nowa) oraz zdobywca dwóch statuetek Emmy William Shatner (serial Orły z Bostonu). Reżyserem obrazu jest Donald Petrie (serial Prawnicy z Miasta Aniołów). Piosenka pt. „One In A Million”, w wykonaniu Bosson zdobyła nominację do Złotego Globu.