Nowości Apple 2021: już w marcu nowy iPad Pro z Mini-LED

Opublikowano 9.01.2021 21:39 -


Potwierdzają się informacje, o których pisaliśmy kilka tygodni temu. Apple w 2021 roku odświeży gamę iPadów, a na pierwszy rzut idzie seria Pro. Już w marcu pojawić ma się nowy iPad Pro z ekranem Mini-LED.

Informacje przekazał japoński researcher, Mac Otakara. Na wiosnę Apple miałoby zaprezentować iPada Pro 11 i 12,9-calowego. Fani dotychczasowej serii nie powinni być zawiedzeni, bo wygląd iPada nie powinien się zmienić.

Nowy iPad Pro w marcu 2021

Sporą różnicą ma być wyświetlacz. Oba nowe modele mają posiadać wyświetlacz Mini-LED, a grubość iPada zwiększy się jedynie o pół milimetra. Dodatkowo Mac Otakara informuje, że kamery w tylnej części mają być bardziej płaskie i nie odstawać aż tak bardzo, jak dotychczas.

APPLE IPAD PRO 12,9 Z MINI-LED

Do premiery iPada Pro miałoby dojść na wiosnę 2021 roku. Pierwsze informacje na ten temat przekazał serwis DigiTimes. Według raportu Apple już zaplanowało cały łańcuch dostaw, a panele Mini-LED są dostarczane w dużych ilościach. Mają być wykorzystane we wspomnianym iPadzie Pro, ale także w iPhone.

Jeszcze niedawno były informacje, że takowy iPad Pro mógłby się pojawić w połowie roku. Zdywersyfikowanie łańcuchów dostaw przez Apple przyspiesza jednak cały proces. Na razie nie wiadomo, czy zastosowanie mini-LED oznacza odejście od planów stosowania OLED, czy też będzie to działanie dwutorowe.

Ostatni z iPadów pojawił się na jesieni ubiegłego roku. Był to nowy iPad Air. Ekran iPada Air wyposażony jest w technologię True Tone, powłokę antyrefleksyjną i napędzany będzie Liquid Retina. Przez usunięcie paskudnych ramek urządzenie zyskało większy ekran: 10.9' i jeszcze lepszą rozdzielczość: 2360x1640, co w praktyce daje nasycenie 3,8 miliona pikseli. Apple wsadziło także nowy procesor do iPada Air - 14 bionic.

Wieści z Rozładowani.pl