Nowość w Microsoft Teams: wygłuszanie dźwięków z otoczenia - idealne na pracę zdalną (z dziećmi)

Nowość w Microsoft Teams: wygłuszanie dźwięków z otoczenia – idealne na pracę zdalną (z dziećmi)

Opublikowano 19.03.2020 15:19 -


Jeśli, podkreślam słowo “jeśli” mielibyśmy doszukiwać się jakichś pozytywów w tym wszystkim, co dzieje się dookoła, to na pewno będzie to wszystko to, co dzieje się w technologii. Oczywiście technologia to szerokie pojęcie, więc uściślając – chodzi o internet i pracę zdalną, bo dostawcy narzędzi wpadają na coraz to nowsze pomysły.

Firmy takie jak Google udostępniają za darmo swoje narzędzia, Adobe również oferuje dwa miesiące darmowego pakietu Creative Cloud dla uczniów i studentów, dlatego Microsoft nie chce być gorszy i właśnie dodano ciekawą funkcję w Microsoft Teams.https://thenextweb.com/microsoft/2020/03/19/microsoft-teams-can-now-suppress-background-noise-during-video-calls/?jwsource=cl

Oczywiście nie zniweluje to problemów związanych ze spadkami wydajności Teams, jakie to pojawiają się od kilku dni, kiedy sporo ludzi było zmuszonych do przejścia na pracę zdalną. Pisał o tym Sebastian w ubiegłym tygodniu, kiedy awaria Microsoft Teams objęła sporą część Europy.

Awaria Microsoft Teams, wszystko przez natężenie pracy zdalnej!

Teraz otrzymujemy coś, co pomoże w pracy zdalnej w przypadku, kiedy w naszym domu mamy dzieci. Wiadomo, że ciężko zapanować nad gromadką, która uaktywnia się wtedy, kiedy akurat musimy przeprowadzić rozmowę. W trakcie konferencji wideo w Microsoft Teams pojawia się opcja wyciszenia otoczenia. Chodzi o zbędne hałasy, które dobiegają z zewnątrz i mogą zakłócać naszemu rozmówcy zrozumienie tego, co mamy mu do przekazania.

Według mnie jest to genialne rozwiązanie, a jego idealnym uzupełnieniem byłoby dodanie funkcji wymazywania tła, które znamy ze Skype. Tam sprawdza się to bardzo dobrze, a w połączeniu z wyciszaniem hałasów nic więcej nie trzeba by było oczekiwać.

źródło: Thenextweb

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację