Twórcy popularnych aplikacji starają się urozmaicać nam rzeczywistość, w której panuje pandemia koronawirusa. Przede wszystkim wprowadzają modyfikacje w zakresie utrzymywania kontaktu ze znajomymi i rodziną. Odkąd Covid-19 opanował świat, zwiększyła się popularność wideorozmów. Facebook chce to wykorzystać w swoim Messengerze. Już teraz komunikator oferuje użytkownikom grupowe rozmowy wideo. To jednak nie koniec. Na oficjalnym blogu portalu pojawiła się zapowiedź wprowadzenia kolejnej nowości, która będzie urozmaiceniem wspomnianych wideorozmów.

Watch Together w Messenger

Watch Together w Messengerze

W ciągu tego tygodnia Facebook chce wdrożyć do Messengera funkcję Watch Together. Umożliwi ona wspólne oglądanie filmów w trakcie rozmów wideo z udziałem dwóch osób. Korzystanie z nowej funkcji możliwe będzie także w trakcie wideorozmów grupowych w Pokojach. Ekran w aplikacji zostanie podzielony na dwie części. W jednej widoczny będzie film, a w drugiej obraz z kamer użytkowników. Wszystko po to, aby użytkownicy mogli wspólnie oglądać filmy i widzieć na bieżąco swoje reakcje na nie.

Watch Together w Messenger

Watch Together dostępne dla wszystkich

Z Watch Together będą mogli skorzystać wszyscy użytkownicy Messengera na iOS oraz Androidzie. W trakcie połączenia wideo należy wykonać gest przesunięcia do góry. W menu, które się pojawi, trzeba wybrać opcję Oglądaj razem. Do wyboru będą 4 zakładki: sugerowane, seriale i filmy, obejrzane oraz uploadowane. Po wybraniu odpowiedniego filmu zostanie on wyświetlony wszystkim uczestnikom połączenia wideo. W grupowym połączeniu wideo w Messengerze może brać udział 8 osób. Z kolei w Pokojach może być aż 50.

Watch Together w Messenger

Baza filmów z Facebook Watch

Watch Together nie korzysta jednak z innych zasobów niż Facebook Watch. Zatem nie będzie możliwe wspólne obejrzenie filmów z YouTube, Netflixa i innych popularnych platform streamingowych.

Jednocześnie Facebook pochwalił się, że z w ciągu dnia odbywa się 150 milionów połączeń wideo. To ciekawe dane, biorąc pod uwagę, że na rynku jest dostępnych sporo aplikacji obsługujących rozmowy wideo.

Źródło: Facebook


Posłuchaj nas!