Nowość w Mapach Google: dowiesz się, ile poczekasz w kolejce przed sklepem?

Nowość w Mapach Google: dowiesz się, ile poczekasz w kolejce przed sklepem?

Opublikowano 6.04.2020 12:37 -


Nowa rzeczywistość to także nowe wymagania technologiczne. Google zdaje się nadąża za bardzo dynamicznym w ostatnich tygodniach świecie. Stara się pomagać użytkownikom, jak tylko się da. W ubiegłym tygodniu wprowadzono limity osób w sklepach, a teraz Google informuje w Mapach Google o tym, jak długo postoimy w kolejce przed sklepem. Tak przynajmniej wynika z informacji w aplikacji.

Funkcja ta jest podobna do tej, którą znamy od lat. Tej, która pokazuje nam jakie jest obłożenie w sklepach z podziałem na godziny. Teraz jednak otrzymujemy info, jaki jest okres “oczekiwania” na wejście do sklepu. Nowa rzeczywistość, nowe wymagania.

Jak sprawdzić, ile czasu poczekamy w kolejce przed sklepem?

Sprawa jest banalnie prosta. Wchodzimy w aplikację Mapy Google, następnie:

  1. wyszukujemy interesujący nas sklep
  2. klikamy w szczegóły
  3. wyświetli nam się informacja “Maksymalne oczekiwanie”

Na funkcję trafiliśmy przez przypadek i przyznaję, że nie wiem czy ona była już widoczna wcześniej, ale nie kojarzę jej. Zapytaliśmy Google, czy dotyczy to kolejki na zewnątrz, czy też wewnątrz i czekamy na odpowiedź. To już kolejna nowość od Google w związku z pandemią koronawirusa. Google już nie pierwszy raz w ostatnich tygodniach pokazuje, że chce pomóc w światowym kryzysie wywołanym przez pandemię koronawirusa. Nie tak dawno pisaliśmy, że firma oferuje za darmo pakiety swoich usług, a także szkolenia. Później Google zdecydowało się rozdawać w formie “voucherów” 340 milionów dolarów na reklamy w Google Ads.

Wieści z Rozładowani.pl