Nowość w Gmail: różne sygnatury dla osobnych wiadomości

Nowość w Gmail: różne sygnatury dla osobnych wiadomości

Opublikowano 11.03.2020 20:55 -


Większość z nas stale używa Gmaila, sam mam wpiętych tam kilka skrzynek, gdyż dzięki temu zawsze mam dostęp do każdej z nich. Do tej pory bez problemu można było ustawić osobne podpisy w zależności od skrzynki, z której wysyłamy maila, niestety nie było możliwości dodawania różnych sygnatur w ramach jednego konta pocztowego. To się zmieniło.

W Gmail pojawiła się właśnie możliwość dodawania różnych podpisów do jednej skrzynki. W tym celu wystarczy przejść do zakładki Ustawienia: Podpisy. Tam możemy dodać różne sygnatury, które później będą dostępne podczas tworzenia wiadomości.

Od teraz bez problemu możemy decydować, jaki podpis będzie dla konkretnej osoby. Przyznaję, że nie zawsze chcę dodawać pełną stopkę, odpisując na jakiegoś niezbyt prywatnego maila. Wtedy nierzadko zapomina się o usunięciu zbędnych danych ze stopki. Wreszcie Google wyszło naprzeciw oczekiwaniom takich użytkowników jak ja.

Gmail z możliwością przesyłania maili w formie załącznika

To już kolejna nowość w usłudze Gmail od Google. Nie tak dawno wprowadzono długo wyczekiwaną możliwość przekazywania dalej maili w formie załącznika. Do tej pory nie było to możliwe, na co narzekała spora grupa użytkowników. Sam byłem zaskoczony, że z takim opóźnieniem taka opcja się pojawiła. Pozwala ona przekazywać maile na dwa sposoby: za pomocą przeciągnięcia wiadomości do nowego edytora, wtedy mail załączy się w sposób automatyczny, albo też poprzez załączenie kilku wiadomości na liście maili i wybranie opcji przekazania dalej.

Wdrożenie nowej funkcji, która pozwoli na obsługę kilku podpisów, jest w trakcie, najpewniej do Polski trafi w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Wieści z Rozładowani.pl