Nowość w Gmail - przekazywanie mejli w załącznikach

Nowość w Gmail – przekazywanie mejli w załącznikach

Opublikowano 10.12.2019 13:54 -


Gmail to jedna z tych usług, której wartości człowiek nigdy nie docenia. Brak spamu, duża ilość miejsca zupełnie za darmo, bardzo wygodny interfejs i możliwość podpięcia zewnętrznych kont (ceną prywatność naturalnie). Dzisiaj dodatkowo także możliwość dołączania mejli w postaci załączników – chciałoby się powiedzieć głośno: no brawo, w końcu!

Wygląda na to, że w Waszej skrzynce Gmail zapanuje porządek, za sprawą nowej funkcji, którą dzisiaj zapowiedziało Google. Chodzi o możliwość przekazywania mejli w postaci załączników. Gdyby się dobrze nad tym zastanowić, to dziw bierze, że taka opcja pojawiła się dopiero teraz. Grunt, że jest, a pozostaje pytanie, jak będzie działać?

Otóż będziecie mieli dwa różne sposoby na dołączenie i wysłanie załączonych mejli. Pierwsza z nich to wybranie z listy konkretnych wiadomości i przeciągnięcie ich do nowego emaila jak na gifie poniżej:

Intuicyjnie i bardzo sprawnie, oczywiście pod warunkiem, że przekazywane wiadomości macie na tej samej stronie Gmail. W winnym wypadku będzie nieco bardziej kompleksowo, bo wszystkie wiadomości trzeba będzie najpierw wyszukać.

Polecenie .new z Docsów trafi także do Kalendarza Google

Gmail pozwoli przekazywać wiadomości

Kiedy wybierzemy wiadomości, możemy także wskazać z poziomu menu, że to właśnie je chcemy przekazać dalej.

Wówczas utworzona zostanie nowa wiadomość, ze wskazanymi załącznikami.

Nowa funkcja Gmail nie jest dostępna na moim koncie i na Waszym najpewniej też, gdyż jak twierdzi Google, musimy uzbroić się w cierpliwość. Jak to zwykle bywa przy nowościach od giganta, wypuszczane są one sukcesywnie dla coraz większej grupy użytkowników. Niestety Google nie precyzuje, kiedy i kto może się spodziewać nowej funkcji, pewne jest jednak to, że prędzej czy później zawita w Waszych skrzynkach.

Źródło: Google

Wieści z Rozładowani.pl