To już kolejna zmiana na YouTube po dość znaczącym przebudowaniu wyników wyszukiwania wg. tagów. Tuż obok pola, gdzie wpisujemy coś do szukajki na YouTube pojawiła się ikonka mikrofonu.

Wyszukiwanie głosowe na YouTube

Po kliknięciu ikonki pojawi się zapytanie o możliwość używania mikrofonu, który jest wpięty lub wbudowany w nasze urządzenie. Po tej zgodzie YouTube zacznie nas słuchać. Projekt jest rozwijany, ale już po kilku testach muszę stwierdzić, że to faktycznie działa!

youtube

Wszystko działa podobnie, jak ma to miejsce w aplikacjach mobilnych. Narzędzie jest bardzo funkcjonalne i praktyczne, po sprawdzeniu na pewno się o tym przekonacie.

mikrofon youtube

Do działania wykorzystywany jest algorytm z Asystenta Google, zatem jest to narzędzie zaawansowane i inteligentne. Rozpozna naszą mowę, a także odmieni zapytanie w taki sposób, aby uzyskać jak najbardziej dokładne odpowiedzi.

YouTube wyszukiwanie po tagach

Odświeżeniu uległa również strona wyszukiwania według tagów. Opcja taka jest już od kilku lat dostępna na YouTube, jednak dopiero teraz doczekała się przebudowania i praktycznego funkcjonowania. Tak wygląda po odświeżeniu widok wyszukiwania po hashtagach:

youtube tag

Jak oceniacie nowości na YouTube?

źródło: 9to5google.com


Posłuchaj nas!