Nowość na Spotify. Podcasty mają swoje top listy!

Nowość na Spotify. Podcasty mają swoje top listy!

Opublikowano 15.07.2020 19:45 Aktualizacja: 15.07.2020 21:18 -


Spotify wprowadziło top listy dla podcastów. Możemy sprawdzić, które podcasty są najbardziej popularne i znaleźć coś dla siebie.

Podcasty odrodziły się i od jakiegoś czasu przeżywają nową młodość. Użytkownicy mogą słuchać ulubionych audycji dzięki różnym aplikacjom. Są całkowicie dedykowanym tej formie publikacji, jak też pozwalające słuchać muzyki i podcastów w jednej aplikacji. Mowa tu oczywiście o Spotify. Wiele osób zrezygnowało z apek do słuchania podcastów na rzecz Spotify, aby mieć wszystko w jednym miejscu. Platforma streamingowa znana jest z różnego rodzaju playlist muzycznych dostarczanych użytkownikom. Teraz podobna funkcjonalność została wprowadzona w zakresie podcastów.

Top listy podcastów w Spotify

Podcastów pojawia się coraz więcej. Słuchacze mogą mieć problemy z wyborem najlepszych z nich, czy odkrywaniem nowych. Dlatego też Spotify wprowadziło regionalne listy przebojów. W każdym z 26 krajów, gdzie dostarczana jest platforma streamingowa, pojawiły się top listy dostosowane do tego państwa. Do dyspozycji użytkowników są dwie listy. Pierwsza to “Top podcasty”, czyli najpopularniejsze audycje danym kraju. Druga to “Ostatnio popularne”, czyli podcasty, które zdobywają popularność każdego dnia. Według Spotify znalezienie się nowemu podcastowi na liście “Ostatnio popularne” daje szanse zaistnienia obok najbardziej znanych audycji. Dane są aktualizowane na podstawie aktywności użytkowników. Spotify twierdzi, że nowe listy popularności pozwolą odnaleźć najlepsze podcasty, a także te, które zdobywają popularność w ostatnim czasie. Karty z listami będą wyświetlać 200 programów w przypadku najlepszych podcastów oraz 50 w przypadku zdobywających popularność. 

Tematyczne top listy podcastów

Jednocześnie w niektórych krajach (Brazylia, Austraila, Niemcy, Meksyk, Szwecja, Wielka Brytania oraz USA), gdzie jest dostępne Spotify, udostępnione zostały dodatkowe listy, które dzielą podcasty na kategorie tematyczne. Użytkownicy mogą poznawać regionalne listy nie tylko dotyczące ich kraju, ale także innych. 

Nowości w Spotify for Podcasters

Wraz z udostępnieniem top list podcastów, wprowadzono odpowiednią funkcjonalność w Spotify for Podcasters. Twórcy audycji będą otrzymywać powiadomienia, kiedy ich podcast znajdzie się na którejś z top list. Będą mogli uzyskać także odpowiednią grafikę z informacją o zajmowanym miejscu na liście i udostępnić ją w mediach społecznościowych. 

Powyższe zmiany już funkcjonują, zatem można sprawdzać popularność podcastów na naszym rodzimym rynku i odkrywać nowe. Znacie już nasz WWWłaśnie Podcast? Posłuchajcie i subskrybujcie!

Źródło: Spotify

Wieści z Rozładowani.pl