Spotify dodaje do swoich aplikacji mobilnych na systemy Android oraz iOS długo wyczekiwaną funkcję. Pozwoli ona na dodawanie niestandardowych okładek do playlist, które dotychczas można było zmieniać tylko z poziomu komputera. 

Spotify Wrapped 2020 już jest! Sprawdź czego słuchałeś w mijającym roku

Spotify umożliwi zmianę okładek playlist na smartfonach

Kto nie kocha playlist w usługach streamingowych? Ja akurat uwielbiam je tworzyć w Spotify, podobnie, jak sporo naszych czytelników. Playlista do biegania, do pracy, nauki, na randkę, czy też do samochodu. Tworzymy listy odtwarzania dostosowane do naszego nastroju, ale też po to, aby je udostępniać innym użytkownikom – rodzinie, znajomym, przyjaciołom. Związane są z nimi opisy, a także okładki. Dotychczas Spotify umożliwiało ich dodawanie tylko za pośrednictwem aplikacji desktopowej. Wreszcie jednak ktoś poszedł po rozum do głowy i zrozumiał, że urządzenia mobilne to dziś podstawa. Dlatego też najnowsza aktualizacja Spotify umożliwi dodawanie niestandardowych okładek do tworzonych przez nas playlist za pośrednictwem smartfona. To samo będzie dotyczyć opisów.

R E K L A M A

Spotify i Stories? Na razie okazjonalnie w playlistach

Jak zmienić okładkę playlisty w Spotify na smartfonie?

Żeby to zrobić, należy znaleźć naszą playlistę. Po jej uruchomieniu konieczne będzie przejście do edycji. W nowym oknie zobaczymy możliwość zmiany nazwy listy odtwarzania, a także możliwość dodania niestandardowej okładki oraz opisu. Spotify podaje, że opcja będzie dostępna dla użytkowników aplikacji na iOS oraz Android bez względu na rodzaj subskrypcji (bezpłatna czy płatna).

Źródło: Spotify