Wszystko, co możemy wykonywać wspólnie, ale przy tym zdalnie, nabrało nowego sensu w związku z pandemią koronawirusa. Wszystkie aplikacje umożliwiające wideorozmowy urosły w siłę. Twórcy innych narzędzi starają się dostarczać nam coraz to nowe możliwości, aby robić coś wspólnie z innymi, ale oddalonymi od siebie. Koronawirus ma negatywny wpływ na zdrowie, ale z drugiej strony przyczynił się do przyspieszenia wprowadzenia ciekawych zmian w świecie technologii. Nie omija to również Spotify.

Spotify testuje karaoke, tryb offline dla darmowych kont, a także inne nowości

Współtworzenie playlist w Spotify

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o możliwości grupowego słuchania muzyki i podcastów na odległość. Teraz Spotify wprowadza kolejną nowość. Umożliwi użytkownikom dodawanie współautorów do playlist. Dzięki temu możliwe będzie współtworzenie playlist przez kilku użytkowników. Co ciekawe, najpierw taka playlista musi być utworzona. Dopiero wtedy można będzie do niej dołączyć kolejnych współtwórców. Spotify podaje, że w nagłówku playlisty pojawi się specjalny przycisk – Dodaj użytkownika. Ponadto obok nagłówka playlisty będzie można zobaczyć awatary użytkowników, którzy są jej współtwórcami. Dodatkowo awatary pojawią się przy utworach i podcastach, które zostały dodane do listy.

Spotify współtworzenie playlist

Jak dodać użytkownika do playlisty?

Z dodawania użytkowników do playlisty będą mogli skorzystać użytkownicy aplikacji mobilnych. Spotify nie wspomina nic o aplikacjach desktopowych. Sam proces jest dość prosty. Wystarczy utworzyć playlistę. Potem skorzystać z przycisku Dodaj użytkownika, który znajduje się obok nazwy playlisty. Nie trzeba wyszukiwać użytkowników, ale przekazać im link do playlisty.

Wiele rzeczy można robić grupowo. Nawet słuchać muzyki na Spotify na odległość

Fajnie, że Spotify wprowadza taką możliwość. Często zdarza się, że udostępniam znajomym playlisty, a oni mają do niej swoje propozycje. Więc tracę czas na szukanie utworu i dodanie go. Teraz nie będę musiał tego robić. To może być też fajna zabawa.

Źródło: Spotify


Posłuchaj nas!