Zmiany na Netflix często są szeroko komentowane. Każda nowa funkcja to pole do opinii i komentarzy ze strony licznych użytkowników popularnego serwisu streamingowego. Nic dziwnego: w dobie pandemii Netflix rośnie w siłę, a zamieszczanych jest tam mnóstwo produkcji. Jedną z nowości na Netflix będzie automatyczne pobieranie materiałów na podstawie tego, co oglądamy.

Funkcja taka pojawi się oczywiście jedynie w aplikacjach mobilnych. Netflix ogłosił, że narzędzie „Pobrane dla Ciebie” wskoczyła właśnie na urządzenia z systemem Android. W ustawieniach musimy jedynie wyrazić zgodę na takie pobieranie i wybrać ilość miejsca, jakie chcemy przeznaczyć na takie materiały.

Automatyczne pobieranie na Netflix – treści specjalnie dla nas

Jedynym ograniczeniem będzie (poza ilością miejsca w pamięci naszego urządzenia) oczywiście to, co znamy do tej pory. Chodzi o licencje – nie wszystkie produkcje są dostępne do pobrania i późniejszego oglądania w trybie offline.

Materiały, które obejrzeliśmy będą automatycznie usuwane przez aplikację, podobnie jak to ma miejsce w przypadku „zwykłego” pobierania, które znaliśmy do tej pory. Na razie nie wiadomo, kiedy funkcja pojawi się na systemach iOS.