Nowość na Instagramie na czasy pandemii: oglądanie postów na odległość wspólnie ze znajomymi

Nowość na Instagramie na czasy pandemii: oglądanie postów na odległość wspólnie ze znajomymi

Opublikowano 24.03.2020 20:55 -


Jeśli mielibyśmy przyznawać nagrody za najbardziej efektywne pomysły firm z całego świata na to, aby zachęcić ludzi do siedzenia w domu w ramach akcji #zostańwdomu, to zdecydowanie Instagram znalazłby się w czołówce. Pomijam już fakt, że odkąd nastał nowy porządek na świecie ( ;) ) to na Instagramie wystrzeliła ilość transmisji na żywo.

Sam serwis jednak postanowił jeszcze wzmocnić swoją inicjatywę i zachęca ludzi do unikania kontaktu z innymi. W jaki sposób? Pozwala na przeglądanie postów wspólnie ze znajomymi, ale bez konieczności siedzenia z nimi nad jednym telefonem. Po prostu – online.

Bardzo cieszę się, że wszystkie firmy, które dostarczają najróżniejsze rozwiązania technologiczne, dość szybko zareagowały i wychodzą z tego typu inicjatywami. Instagram uruchamia możliwość na połączenia wideo ze znajomymi i wspólne śledzenie zdjęć i postów w serwisie. To już kolejna inicjatywa po walce z fake-newsami.

Nikt chyba nie spodziewał się, że jakiś czynnik wyższy tak szybko przewartościuje dotychczasowe zasady wielu firm i gigantów technologicznych. Niektóre z firm wiele lat szły w zaparte, a teraz muszą zmienić reguły gry, jeśli w ogóle chcą przetrwać na tym rynku. Pandemia COVID-19 paraliżuje świat w sposób błyskawiczny, a wiele zmian pozostanie zapewne nieodwracalnych.

Netflix obniża bit rate, a co z cenami abonamentu? [AKTUALIZACJA]

Instagram wprowadza właśnie funkcję Co-Watching. Dostęp do tej opcji jest prosty – wystarczy odpalić ze znajomymi czat wideo w Instagram Direct. W lewym dolnym rogu pojawi się ikonka wideo. Następnie można do rozmowy zaprosić grupę osób i wspólnie przeglądać feed Instagrama.

Wcześniej na Instagramie pojawiły się alerty dotyczące pandemii, tak aby dość szybko można było przekazywać najważniejsze informacje na temat wirusa i zaleceń światowej organizacji zdrowia.

Chwalę takie rzeczy i będę je promować, bo wydaje mi się, że w tych czasach serwisy społecznościowe idealnie się sprawdzają. Śmiem twierdzić, że właśnie nadszedł dla nich prawdziwy test, czy społeczność online jest w stanie zastąpić w trudnym momencie spotkania w realu. Epidemia potrwa zapewne jeszcze kilka tygodni, jeśli nie miesięcy, co więc nam pozostało?

źródło: TheVerge

Wieści z Rozładowani.pl