Nowość! Ankiety na Instagramie

Nowość! Ankiety na Instagramie

Opublikowano 4.10.2017 8:52 -


Instagram niedawno mi się zaktualizował. Oczywiście nic nie zauważyłem, aż do momentu, gdy oglądałem insta story od MKBHD gdzie pojawiła się… ankieta. Powitajcie ankiety w Instagram Stories!

To coś nowego. Już nie lśniące świeże naklejki z jakiejś tam okazji. Nowy ficzer da możliwość lepszego angażowania społeczności. Póki co dostępny jest tylko w storiesach zarówno dla Androida jak i iOS.

Jak dodać ankietę na Instagram Stories?

Dodawanie ankiety jest bajecznie proste – przeciągamy ją na ekran z dolnej szufladki. Po dodaniu będziecie mieli możliwość zmienienia opcji wyboru. Póki co ankiety mogą mieć tylko dwie opcje, ale wydaje mi się, że nie będą tej funkcjonalności robili bardziej skomplikowanej. Wyniki ankiety możemy zobaczyć w statystykach naszego story. Wyniki ankiety, tak samo jak story, w którym się pojawiła znikną po 24h.

Jednocześnie z ankietami w aplikacji pojawiła się możliwość pobierania koloru ze zdjęcia. Kolor picker jak dla mnie jest średnio przydatny, ale na pewno będzie miał swoich fanów.

Ciekawi mnie, jak bardzo wprowadzenie interaktywnego elementu jakim są ankiety, do stories wpłynie na zaangażowanie użytkowników.

Wieści z Rozładowani.pl