Assasin’s Creed na małym ekranie

Wszyscy pamiętamy niekoniecznie udaną próbę ekranizacji z 2016 roku tej jednej z najpopularniejszych serii gier. Budżet był spory, obsada świetna, a wyszło, jak wyszło. Opinie film zebrał raczej (delikatnie określając) słabe, a fani pozostawieni w niedosycie wciąż ocierają łzy po porażce. Jednak mamy rok 2020 i nikogo chyba z nas nie zaskakują najbardziej nawet nieprawdopodobne wydarzenia. Cieszy mnie, że dla odmiany, to wydarzenie zapowiada się całkiem nieźle.

Ubisoft to francuski producent i wydawca gier komputerowych, który ogłosił pod koniec października nawiązanie współpracy z jedną z najpopularniejszych platform streamingowych. Netflix bierze się za uniwersum Assasin’s Creed, przygotowując nas na kolejną gamingową adaptację.

Przygotowania do premiery

Od razu powiem, że jeśli wydaje Wam się, że niedługo włączając Netflixa, ujrzycie w proponowanych Assasin’s Creed – jesteście w błędzie. Póki co, produkcja jest na etapie poszukiwań showrunnera – czyli mózgu całej operacji. Pocieszające są jednak dwa fakty. Pierwszy, że jeśli widzowie zaakceptują fabułę i świat przedstawiony w serialu – możemy spodziewać się nawet kilku sezonów. Drugi, że Ubisoft zamierza aktywnie uczestniczyć w tym projekcie, a nie jedynie sprzedawać prawa licencyjne. Francuski producent planował serial od 2017 roku, a Jason Altma (szef Ubisoft Film & Television) w Los Angeles powiedział ostatnio, że „przez przeszło 10 lat miliony fanów na całym świecie pomagały zmienić Assassin’s Creed w kultową markę, jaką jest obecnie. Jesteśmy podekscytowani możliwością stworzenia serialu Assassin’s Creed z Netflixem i nie możemy się doczekać prac nad kolejną sagą w uniwersum Assassin’s Creed”.

Cóż, nie mogę powiedzieć, że nie jestem ciekawa tego projektu, a jak na prawdziwego kinomana przystało, z jeszcze większą niecierpliwością czekam na ogłoszenie obsady wersji aktorskiej. Podejrzewam jednak, że zbyt szybko to nie nastąpi.

Myślę, że największym fanom nie trzeba przypominać, że już 10 listopada wszyscy doczekamy się kolejnej odsłony asasyńskiej serii – czyli Assassin’s Creed Valhalla. Gra dostępna będzie na wszystkich platformach, czyli PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 i Stadia i przeniesie nas w świat wikingów i angielskich podbojów.

Let’s play!