Nie samym Netflixem przecież człowiek żyje, szczególnie teraz, kiedy zapotrzebowanie na siedzenie przed telewizorem jest dość spore. Serwis rakuten w Polsce dopiero rozkwita, ale może pochwalić się bogatą ofertą filmową. Przejrzałem to, co ostatnio pojawiło się w Rakuten i co może zainteresować fanów dobrych produkcji.

Deszczowa piosenka – 1952

Gene Kelly, Debbie Reynolds i Donald O’Connor występują w jednym z najlepszych musicali w historii kina. Muzyk Don Lockwood wspiął się na szczyt sławy hollywoodzkiego kina niemego – razem z piękną i zazdrosną Liną Lamont. Kiedy Lina zauważa, że młoda wokalistka Kathy Selden pociąga Dona, doprowadza do jej zwolnienia. Ale gdy do filmu wprowadzana jest ścieżka dźwiękowa, a publiczność śmieje się z barwy głosu Liny, kiedy słyszy go po raz pierwszy, studio postanawia podłożyć w jego miejsce głos Kathy. Klasyczna produkcja z przebojowymi piosenkami i tańcami osadzona w czasie pierwszych filmów dźwiękowych, celebrująca początki musicali filmowych.

Mad Max: Na drodze gniewu – 2015

Reżyser George Miller, twórca postapokaliptycznego gatunku i twórca legendarnej serii „Mad Max”, przedstawia „Mad Max: Fury Road”, powrót do świata Road Warrior, Maxa Rockatansky’ego. Zaskoczony burzliwą przeszłością Mad Max (Tom Hardy) uważa, że ​​najlepszym sposobem na przetrwanie jest wędrówka samotnie. Niemniej jednak zostaje pochłonięty przez grupę uciekającą przez Pustkowie w platformie wojennej prowadzonej przez elitarnego Imperatora Furiosę (Charlize Theron). Uciekają z Cytadeli tyranizowanej przez Immortana Joe (Hugh Keays-Byrne), od którego zabrano coś niezastąpionego.

Paranormal Activity: Naznaczeni – 2014

Zobacz nową, NIEOCENZUROWANĄ wersję, która była zbyt straszna, by pokazać ją w kinach! Paranormal Activity: The Marked Ones „odkrywa nowe tereny, na których zostawia krzyczącego ze strachu widza”.* Seria horrorów wraca z „okrutną i nikczemną zemstą”* oraz znajduje nową ofiarę. Siedemnastoletni Jesse słyszy przerażające dźwięki z mieszkania obok, ale gdy za pomocą kamery pragnie odkryć ich źródło, napotyka pradawne zło, które nie spocznie, póki nie zawładnie jego duszą w tym nowym rozdziale nazywanym przez krytyków „najlepszym filmem serii”.

Rzymskie wakacje – 1953

Film „Roman Holiday” zdobył aż dziesięć nominacji do Oscara, a Audrey Hepburn otrzymała statuetkę za wspaniałą kreację nowoczesnej księżniczki, która buntuje się przeciwko swoim królewskim obowiązkom i zwiedza Rzym na własną rękę. Poznaje Gregory Pecka, amerykańskiego dziennikarza, który, licząc na ekskluzywny materiał udaje, że nie wie, kim naprawdę jest turystka. Ale jego plan napotyka na trudności, bo młodzi zakochują się w sobie. Do zabawy przyłącza się też kamerzysta Eddie Albert, beztroski kumpel Pecka. Ta zręcznie wyreżyserowana przez Williama Wylera komedia romantyczna plasuje się w czołówce najprzyjemniejszych filmów wszechczasów.

Sex Story – 2011

Laureatka Nagrody Akademii Natalie Portman i Ashton Kutcher są znakomici w przebojowej komedii ukazującej nowoczesne spojrzenie na sytuacje, w których przyjaciele, stają się kimś więcej… bez zobowiązań. Emma jest bardzo zajętą panią doktor, która wpada na pomysł idealnego układu ze swoim przyjacielem Adamem. Proponuje mu związek ograniczony tylko jedna zasadą: żadnych zobowiązań. Jednak, kiedy na horyzoncie pojawiają się uczucia, wszyscy zadają sobie jedno pytanie: czy ich przyjaźń przetrwa tę próbę?

Depresja Gangstera – 1999

Robert De Niro i Billy Crystal powracają jako szef mafii i niezbyt chętnie obejmujący nad nim opiekę psychoterapeuta w zabawnym filmie Nawrót depresji gangstera. Dzień po dniu Paul Vitti (De Niro), najbardziej znana postać świata przestępczego Nowego Jorku, siedząc w celi więziennej, objawia stany katatoniczne przerywane niekiedy śpiewaniem znanych melodii. Czy Vitti cierpi na załamanie nerwowe, czy jego zachowanie to tylko wybieg, który ma pozwolić na wcześniejsze zwolnienie? Agenci FBI nie są pewni. Nie ma również pewności jego były psychoterapeuta, Ben Sobel (Billy Crystal).

Legion Samobójców: Piekielna Misja – 2018

Zamęt w Belle Reve może oznaczać tylko jedno: Amanda Waller, zimna i wyrachowana strażniczka w zakładzie karnym, ma misję, której podejmą się tylko potępieńcy. Pora znów wysłać do akcji Task Force X. Tym razem do doświadczonych weteranów, takich jak Deadshot, Captain Boomerang i Harley Quinn, dołączą nowicjusze: Copperhead, Killer Frost i mistrz sztuk walki, Bronze Tiger! Legioniści zostają wysłani po mistyczny przedmiot tak potężny, że postanowią zaryzykować życie, by go ukraść. Nie zabraknie przy tym chaotycznego splotu wydarzeń, gradu pocisków i starcia charakterów. Wybierz się na szaloną misję z Suicide Squad!

Rzeka tajemnic – 2003

Wszyscy próbujemy zakopać własne grzechy. Sean Penn i Tim Robbins w filmie Clinta Eastwooda o pozornie bezcelowym morderstwie… oraz o tym, jak tragedia może odświeżyć od dawna ukrywaną traumę. 25 lat temu w Bostonie 11-letni Dave Boyle wsiadł do auta z dwójką nieznajomych. Po powrocie, cztery dni później, Dave był odmieniony, co zniszczyło jego przyjaźń z Seanem Devine’em i Jimmym Marcusem. Dziś Sean (Kevin Bacon) jest policjantem, Jimmy (Sean Penn) jest właścicielem osiedlowego sklepu z kryminalną przeszłością i kontaktami w mafii, a Dave (Tim Robbins) usilnie próbuje ukryć swoje demony.

opisy: Rakuten TV


Posłuchaj nas!