Samsung idzie w ślady takich marek jak LG czy TCL i w swoich nowych modelach telewizorów będzie wykorzystywał technologię Mini LED. Nowe diody będą kontrolowane przez matryce kwantowe Quantum Matrix. Telewizory Neo QLED mają dzięki temu charakteryzować się niespotykaną dotąd jakością obrazu. Na początek będą to modele: Samsung QN900A i QN800A o rozdzielczości 8K oraz Samsung QN95A, QN90A i QN85A z rozdzielczością 4K.

Technologia Mini LED, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na zmniejszenie rozmiaru diod i co za tym idzie – „upchnięciu” ich większej liczby w każdym telewizorze. Dzięki temu można bardziej precyzyjnie sterować podświetleniem, osiągając bardziej realistyczny obraz szczególnie tam, gdzie czerń silnie kontrastuje z jasnymi kolorami – bez efektu „wylewania” się mocnego światła na ciemniejsze obszary.

Wrażenia wizualne będą dodatkowo potęgowane przez nowy design, który Samsung nazywa Infinity One. Telewizory prezentują się naprawdę zjawiskowo – ramka dookoła ekranu ma szerokość kilku milimetrów i jest praktycznie niezauważalna.

MICRO LED Lifestyle 3

Samsung zaprezentował także nowe funkcje dla graczy, które znajdą się w najnowszej linii telewizorów. Chodzi m.in. o tzw. Game Bar, dzięki któremu w prosty sposób za pomocą pilota i specjalnego menu można kontrolować wszystkie najważniejsze funkcje podczas grania, np. input lag, framerate czy HDR. Neo QLED będą także wspierać opcje dostępne na konsolach nowej generacji: HDMI 2.1, 4K w 120 klatkach na sekundę czy odświeżanie obrazu ze zmienną liczbą klatek (VRR).

Koreańska firma nie przestaje także działać pod kątem ułatwień dostępu i ekologii. Nowa seria ma wspierać szereg nowych pomocnych funkcji (w tym własną usługę fitness czy funkcje do pracy z domu) i ograniczać opakowania trudne w recyklingu. W zestawie znajdzie się także pilot, który można ładować dzięki wbudowanej baterii słonecznej.

Neo QLED Game Bar e1609907896430