Sony oficjalnie zaprezentowało nowe słuchawki WH-1000XM4 z ulepszoną funkcją redukcji hałasu otoczenia oraz obsługą dwóch urządzeń jednocześnie. Do sprzedaży trafią jeszcze w tym miesiącu. 

Sony podbiło serca miłośników słuchawek modelem WH-1000XM3, które przez wielu uznawane są za jedne z najlepszych na rynku. Trudno przebija się tak dobry i doceniany przez użytkowników sprzęt. Ale rynek nie lubi próżni, więc przyszedł czas na pokazanie następcy WH-1000XM3. Tak też się stało. Sony oficjalnie zaprezentowało słuchawki WH-1000XM4, które mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Słuchawki Sony WH-1000MX4

Sony WH-1000XM4

Słuchawki Sony WH-1000XM4 pod względem wizualnym nie różnią się znacząco od WH-1000XM3. To ta sama konstrukcja z drobnymi kosmetycznymi poprawkami w zakresie wykończenia oraz kształtu nauszników. Sony nie tworzyło nowych słuchawek od podstaw, a wprowadziło ewolucję do sprawdzonego produktu.  

Ulepszona redukcja szumów

Najważniejszą funkcją, którą Sony wykorzystuje do promowania nowego modelu, a doczekała się poprawy, jest redukcja hałasu. Poprzedni model wyznaczał w tym zakresie trendy, ale producent jeszcze ulepszył tę funkcję. WH-1000XM4 wykorzystują do redukcji hałasu zewnętrznego łącznie 4 mikrofony zbierające odgłosy z otoczenia oraz procesor QN1 HD. Został on dodatkowo wyposażony w system Bluetooth. Firma zapewnia, że wzbogacony o Bluetooth procesor QN1 pozwala na analizę i korekcję ponad 700 razy na sekundę. 

Sony WH-1000MX4

Dźwięk przestrzenny

Podobnie, jak poprzedni model, nowe słuchawki Sony wspierają technologię 360 Reality Audio w celu uzyskania dźwięku przestrzennego. Zastosowano także technologię Edge-AI oraz system DSEE Extreme™, aby przywracać częstotliwości dźwięku zanikające podczas cyfrowej kompresji. Sony zapewnia, że wbudowana bateria pozwoli na 30 godzin słuchania muzyki, jak w WH-1000XM3. 

Możliwość podłączenia do dwóch źródeł dźwięku

Nowością, notabene bardzo przyciągającą, jest możliwość połączenia słuchawek WH-1000XM4 z dwoma urządzeniami jednocześnie w tym samym czasie poprzez Bluetooth. Niewątpliwie funkcja ta może wpłynąć pozytywnie na decyzje zakupowe przyszłych użytkowników. Obsługują one także Google Fast Pair, czyli możliwość odnalezienia urządzenia poprzez ostatnio zapamiętaną lokalizację w aplikacji, a także emitowanie specjalnego dźwięku. 

Słuchawki WH-1000MX4

Lepsza funkcjonalność

W słuchawkach Sony WH-1000XM4 zastosowano kilka opcji, które pozwalają uzyskać lepszą funkcjonalność oraz doznania muzyczne. Jedną z nich jest Adaptive Sound Control, która analizuje otoczenie, w jakim znajduje się użytkownik i dostosowuje do niego dźwięk. Funkcjonalność poprawia „Speak-to-Chat”. Dzięki niej możliwe jest nawiązanie chwilowego kontaktu z drugą osobą, bez konieczności zdejmowania słuchawek. Po rozpoczęciu rozmowy WH-1000XM4 przestaną odtwarzać muzykę, aby umożliwić konwersację. Po jej zakończeniu słuchawki ponownie zaczną puszczać słuchany wcześniej utwór. Do rozpoznawania głosu użytkownika wykorzystywana jest technologia “Precise Voice Pickup”, w której skład wchodzi 5 mikrofonów. Pomaga ona także podczas przeprowadzania rozmów telefonicznych. 

Źródło: Sony