Nowe słuchawki Sony WH-1000XM4 z bardziej żywotną baterią i łączenie z więcej jak jednym urządzeniem?

Opublikowano 24.05.2020 21:11 Aktualizacja: 4.09.2020 14:28 -


Słuchawki Sony z serii WH-1000X, to jeden z tych sprzętów, który mogę polecić każdemu, kto szuka przyzwoitej jakości dźwięku, dużego komfortu i świetnej aktywnej redukcji szumów. Jeśli wierzyć doniesieniom z Twittera, to nowa wersja WH-1000XM4 jest już za rogiem, a i ma mieć kilka ciekawych nowości: łączenie z więcej niż jednym urządzeniem czy nawet bardziej żywotną baterię. To jednak nie wszystko.

Swój egzemplarz Sony WH-1000XM2 kupiłem za 800zł przy okazji jednej z czarno-piątkowych wyprzedaży. Te słuchawki towarzyszyły mi wszędzie, nieważne czy pracowałem przed komputerem przy swoim biurku, czy podróżowałem samolotem w celach służbowych. Ogromny komfort, świetna jakość i genialna redukcja szumów to największe zalety tych słuchawek. Nie sposób ich nie wielbić w przedziale cenowym do okolic 1000zł.

Mimo że przesiadłem się ostatnio na Skullcandy Crusher ANC, które dodają nowy wymiar do słuchawek, mianowicie Sensory Bass, to na wyjazdy zawsze zabieram ze sobą słuchawki od Sony, bo są bardziej poręczne i ANC działa w nich zdecydowanie lepiej. Teraz prasę branżową obiegła wieść o nowym modelu oznaczonym jako WH-1000XM4, który ma nieść kilka interesujących nowości.

źródlo: @MishaalRahman

Co nowego w Sony WH-1000XM4?

Wedle doniesień jednego z użytkowników Twittera, zanosi się na to, że nowy model słuchawek od Sony będzie umożliwiał łączenie z więcej jak jednym urządzeniem. Rewelacje te wypłynęły z  informacji zaszytych w oficjalnej appki słuchawek.

To rozwiązanie byłoby naprawdę świetnym pomysłem, w końcu ciągłe przełączanie się pomiędzy smartfonem a komputerem było dla mnie zawsze irytujące i mało praktyczne. To jednak niejedyna nowość, bo jak donosi The Verge, mowa jeszcze pośród wszystkich plotek, że żywotność baterii zostanie zwiększona. Słuchawki mają grać nawet do 40 godzin, a to wynik przynajmniej imponujący. To, co nie zmieni się, albo bardzo subtelnie, to design. Słuchawki mają łudząco przypominać 3 generację.

Kiedy pojawią się WH-1000XM4 i jaka będzie ich cena? Tego niestety dalej nie wiadomo. Biorąc jednak pod uwagę, że poprzednik kosztował w dniu premiery około 1800zł, należy przyjąć, że M4 raczej tańszy niestety nie będzie.

Wieści z Rozładowani.pl