Nie wiem, co na to sam Netflix, ale twórcy wtyczki najwyraźniej wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom użytkowników serwisu. Opublikowana wtyczka szybko zyskuje popularność, czyli jest przydatna, a w takiej sytuacji – oddaję honory, chociaż sam bym jej nie użył.

Na pewno wielu z Was dzieli się kontem razem ze znajomymi. Można to chwalić, można ganić, nie mi to oceniać. Do tej pory jednak jedyną opcją było stworzenie prostego hasła, które zapamiętamy my i nasi znajomi, albo też wpisywanie go samemu, gdy tylko znajomi się wylogują. Istniało zawsze ryzyko, że przekazywane hasło gdzieś zostanie upublicznione czy też wykradzione. Firma DoNotPay wpadła na pomysł, jak obejść takie metody i w bezpieczny sposób przekazywać/dzielić się hasłem z rodziną i znajomymi.

unnamed 1

Rozszerzenie o tej samej nazwie dostępne jest po tym linkiem. Wystarczy, aby osoba udostępniająca konto, jak i osoba biorąca je w użyczenie mieli zainstalowaną ową wtyczkę. Firma zapewnia, że wszystkie dane przekazywane są w sposób bezpieczny, a do weryfikacji konta potrzebne jest hasło SMS.

DoNotPay – dziel się kontem Netflix i na tym zarabiaj

Internauci szybko znaleźli jeszcze ciekawsze funkcje w rozszerzeniu. Chodzi o możliwość zarabiania na dzieleniu się kontem nawet z obcymi ludźmi. Cóż… Skutkiem tego jest to, że możemy udostępniać swoje konto Netflix praktycznie nieograniczonej liczbie osób.

Jestem ciekawy, jak szybko i czy w ogóle Netflix zareaguje na tego typu obejścia. Myślę, że jest to jakiś cios w zarobki giganta, bo dalej jest to swego rodzaju kradzież. Rozbudowane rozszerzenie dostępne jest pod tym linkiem. Pobieracie i korzystacie na własną odpowiedzialność.

źródło: thenextweb.com


Posłuchaj nas!