Odmienione PlayStation Plus pojawiło się już w pierwszych regionach. Kraje, w których nowe PS Plus zadebiutowało 23 maja to Hong Kong, Indonezja, Malezja, Singapur, Korea Południowa, Tajwan i Tajlandia. W przyszłym tygodniu usługa trafi do Japoni. Nieco dłużej na przebudowany abonament PS Plus poczekają mieszkańcy Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Europy, Australii i Nowej Zelandii – w tych regionach debiut ustalono na 23 czerwca.

Poznaliśmy już pierwsze wrażenia społeczności na temat nowego PS Plus. Gracze szybko zorientowali się, że opublikowana jakiś czas temu lista gier dostępnych w ramach najwyższego wariantu usługi została wzbogacona o kolejne tytuły, między innymi Ridge Racer 2.

Pojawiało się też wiele pytań o to, jak Sony poradzi sobie z przeniesieniem klasycznych gier z pierwszych konsol PlayStation na PS5. Zostało to sprawdzone przez portal Eurogamer – w grach z PS1 będziemy mogli zmienić rozdzielczość z natywnej na 4:3, 16:9 albo rozciągniętą. Do tego deweloperzy przygotowali trzy tryby wyświetlanego obrazu: domyślny, klasyczny retro i nowoczesny.

R E K L A M A

Nowe PS Plus w Polsce już w przyszłym miesiącu

Warto przypomnieć, że znamy już polskie ceny nowego PS Plus, które zadebiutuje nad Wisłą w przyszłym miesiącu. Nadchodzące opcje abonamentowe prezentują się następująco:

PlayStation Plus Essential (1 miesiąc – 37,00 zł / 3 miesiące – 100,00 zł / 12 miesięcy – 240,00 zł)

  • 2 gry do pobrania za darmo w każdym miesiącu
  • Ekskluzywne zniżki
  • Opcja zapisu gier w chmurze
  • Dostęp do trybów online multiplayer

PlayStation Plus Extra (1 miesiąc – 58,00 zł / 3 miesiące – 165,00 zł / 12 miesięcy – 400,00 zł)

  • Wszystkie korzyści z opcji Essential
  • Katalog około 400 popularnych gier wydanych na PS4 i PS5, łącznie z największymi hitami od PlayStation Studios takimi jak God of War czy Spider-Man

PlayStation Plus Premium (1 miesiąc – 70,00 zł / 3 miesiące – 200,00 zł / 12 miesięcy – 480,00 zł)

  • Wszystkie korzyści z wariantów Essential i Extra
  • Bibliotekę nawet 340 dodatkowych gier w postaci tytułów na PS3 w opcji streamingu, a także gier z poprzednich konsol PlayStation do pobrania lub w opcji streamingu.
  • Dostęp w chmurze do gier z PlayStation, PS2, PSP i PS4 z wariantów Extra i Premium w ramach usługi PlayStation Now
  • Dostęp próbny do niektórych nowych gier

Wraz z premierą odnowionego PS Plus w Polsce zostanie także uruchomiona usługa streamingowa Sony, która pozwoli korzystać z oferty droższych wariantów abonamentu. Gry z biblioteki PS Plus pobierzemy na konsolach PS4 i PS5, a streaming będzie dostępny zarówno na obu tych urządzeniach, jak i na PC.