Jako wielki sceptyk tabletów, ostatnio przełamałem się i zdecydowałem, że prócz poczciwego peceta, którego nie oddam za żadne skarby, nie ma sensu kupować komputera przenośnego (celowałem w MBA), ze względu na to, że nie będzie częstych okazji korzystania z jego mobilności. Zadając sobie pytanie, czego tak naprawdę oczekuje od komputera przenośnego, odpowiedź była nagła i konkretna: nie będę na nim pracował, będzie służył do rozrywki. W związku z tym przeprosiłem się z tabletami i przymierzam się do kupna. W sumie to, byłem pewien swojego wyboru, miał to być iPad 16GB, ale pojawił się iPad Mini i narobił zamieszania.

Tablet od zawsze uważałem ze niepotrzebne do niczego zabawki, z drugiej jednak strony zadawałem sobie sprawę, że gdybym takowego nabył to szybko bym docenił jego zalety. To co osobiście najbardziej mnie drażni, kiedy przymierzałem swoje ręce do Nowego iPada, to fakt że pisanie na tym cudzie to jakiś istny koszmar. Jest on na tyle duży, że trzymanie go i pisanie kciukami raczej nie wchodzi w grę z drugiej jednak strony, pisanie palcami wskazującymi  i oparcie go o jakąkolwiek powierzchnie jest dla mnie mało komfortowe, ale może to kwestia tylko i wyłącznie przyzwyczajenia.  Można dokupić klawiaturę, ale chyba nie o to chodzi by taszczyć ze sobą całą masę osprzętu. Właśnie ze względu, na tą właściwość tak bardzo spodobał mi się iPad Mini, tam pisanie wydaje się być dużo bardziej wygodne niż w jego większym odpowiedniku, oczywiście kosztem wielkości ekranu.

Pojawia się jednak kolejne pytanie, czy ekran jest na tyle wystarczający by wygodnie za jego pomocą korzystać z internetu czy wszelkich aplikacji? Odnoszę wrażenie, że to tylko nieco większy ajfon bez możliwość dzwonienia, ale sądząc po poniższym materiale, czyli tzw. Hands On będzie on gabarytowo rewelacyjny. Kluczowym argumentem do jego zakupu będzie też cena, która nieznacznie ale jednak będzie niższa od jego większego brata. Czekam niecierpliwie na jego pojawienie się w Polsce.

 


Posłuchaj nas!