Nowe muzyczne domeny - .HIPHOP a może .AUDIO?

Nowe muzyczne domeny – .HIPHOP a może .AUDIO?

Opublikowano 4.09.2014 7:49 -


Zachodnie domenowe media codziennie ogłaszają kolejne premiery nowych końcówek. Jest ich naprawdę wiele, ciężko zapanować nad najciekawszymi. Niemniej gdy takie się trafią, szybko konwertują się na niusa i lądują na DailyWeb :-) Dziś chciałbym zainteresować Was końcówkami muzycznymi, które miały start na początku września. Jedną z nich jest muzycznie-tematyczna domena . HIPHOP, która wydaje się posiadać całkiem spory potencjał. Druga zaś zahacza również o tematy muzyczne, ale nieco bardziej globalnie – .AUDIO. Przed etapem ogólnej dostępności (ang. general availability) obu tych końcówek, mógłbym się zarzec, że nie powinny one przejść bez echa. Jak wyglądała rzeczywistość po premierze? Okazuje się, że dość słabo.

Ilość zarejestrowanych domen w obu przypadkach raczej daleka jest od umiarkowanego optymizmu. Bo i jak mieć powodu do radości, kiedy podczas startu domeny na którą wydało się niespełna $800k, otrzymuje się wynik 416 sztuk (w przypadku .HIPHOP)? Przy .AUDIO niestety sprawa ma się podobnie, zaś ilość zarejestrowanych końcówek po premierze wyniosła raptem 700 sztuk. Niełatwo się domyślić, że większość z nich została zakupiona przez domenowych inwestorów.

Jak cenowo wygląda rejestracja własnej końcówki w przypadku obu domen? Jeśli zdecydujecie się na .HIPHOP, to przyjdzie Wam zapłacić 30$/rok, a w przypadku .AUDIO jest nieco lepiej, cena wynosi $14. Jak całość ocenić? Generalnie o sukcesie mowy nie ma, jedynym plusem z punktu widzenia potencjalnego klienta, że w przypadku .AUDIO ceny nie są wygórowane, gorzej z .HIPHOP. Cóż wpierw wąski rynek domenowy, a teraz prawdziwy zalew nowych nazw, musi się to odbić na ilościach rejestracji i zainteresowaniu.

Wieści z Rozładowani.pl