Nowe logo Filmweb - daltonista powie, że nic się nie zmieniło

Nowe logo Filmweb – daltonista powie, że nic się nie zmieniło

Opublikowano 12.03.2014 13:07 - 1


Mam taką pulę serwisów internetowych z których korzystam właściwie bezustannie. Do tej grupy z pewnością zalicza się popularny serwis Filmweb, który jak sami wiecie jest doskonałą skarbnicą informacji odnośnie m.in. filmów czy też seriali. Abstrahując od kwestii ocen filmów, z tym niestety bywa nieco różnie, to uważam serwis jako ten zdecydowanie udaną produkcję. Z punktu widzenia technicznego, to jedyny zarzut jaki mi się jawi, to główna strona użytkownika. Pomysł z widgetami jest dla mnie archaiczny i osobiście jakoś nie potrafię się w nim odnaleźć. Niestety albo i stety, to jednak nie panel użytkownika został na Filmwebie zmieniony. Odświeżenia doczekało się logo.

Filmweb-starenowelogo-2014
źródło: wirtualnemedia.pl

Jak można podsumować zmiany? Mało spostrzegawczy daltonista nie zauważy właściwie żadnych zmian. Ten nieco bardzo spostrzegawczy powie, że zmienił się krój czcionki. Kończąc złośliwości, to właściwie zastanawiam się nad zasadnością zmian. Nowa czcionka, nowy kolor znanego nam już wcześniej elementu. Jakie był właściwie założenia? Prezes Filmweb, zabiera głos:

– Staraliśmy się zachować to, co charakterystyczne, ale jednocześnie wprowadzić zmiany, dzięki którym Filmweb nabierze nowych barw i zyska nową energię – komentuje Artur Gortych, założyciel i prezes serwisu. – Obecna zmiana jest największa od chwili powstania Filmwebu
źródło: wirtualnemedia.pl

Wygląda na to, że prócz zmiany samego logotypu czeka nas prawdopodobnie zmiana wyglądu serwisu. Co i w jaki sposób się zmieni, tego niestety nie wiadomo. Jednak perspektywa dużej ilości żółtego koloru na stronie brzmi dość przerażająco. Logotyp jeszcze oficjalnie nie funkcjonuje, zaś w serwisie pojawi się w 18 marca 2014, w dzień 16 rocznicy założenia.

Wieści z Rozładowani.pl