Nowe logo Animal Planet wreszcie trafiło do Polski

Nowe logo Animal Planet wreszcie trafiło do Polski

Opublikowano 17.07.2019 13:35 -


Ponad pół roku zajęło polskiemu oddziałowi Animal Planet wprowadzenie nowego logo i oprawy graficznej, zaprezentowanej w październiku przez centralę stacji.

Animal Planet to kanał telewizyjny skupiony na zwierzętach, naturze i planecie. W październiku stacja zaprezentowała nowe logo i oprawę graficzną. Wczoraj nowe logo zaprezentowano po raz pierwszy w Polsce. Poza naszym krajem nowy znak zadebiutował też na przykład w Indiach.

Poprzednie logo, funkcjonujące w przestrzeni 10 długich lat. Gdy debiutowało, zastępując klasyczny znak ze słoniem, zostało uznane przez wielu, za najgorszy rebranding roku. Ja też sceptycznie podchodziłem do znaku, który był dla mnie dość nieudaną zabawą typografią.

nowe logo animal planet

Gdy opisywałem znak na swoim blogu, napisałem, że jestem dość zaskoczony kierunkiem, w którym poszli projektanci. Wciąż nie jestem do końca do niego przekonany, jednak uważam, że jest to zdecydowanie lepsze logo, od typograficznego koszmarka, którego mogliśmy oglądać do tej pory.

Projektanci z Chermayeff & Geismar & Haviv zdecydowali się na porzucenie kojarzącej się od lat z marką zieleni, na koszt odważnej niebieskiej barwy. Zestawienie jej z dość infantylnym, choć super sympatycznym, słoniem sprawia wrażenie, że marka chce dotrzeć do młodszego użytkownika. Mnogość zaprezentowanych przy okazji rebrandingu materiałów wskazuje, że stacja chce mocno postawić na merchandising i sprzedaż materiałów ze swoim logo.

Discovery zapowiedziało rebranding

15 lipca logo zadebiutować miało w Polsce. Niestety firma odpowiedzialna za markę w naszym kraju (TVN Discovery Poland) po macoszemu traktuje odbiorców swoich stacji, stąd na facebookowym profilu Animal Planet Polska, na którym swoją drogą niewiele się dzieje, widnieje jeszcze stary znak. Znajdziemy go również na stronie www stacji. Jedyne miejsce, gdzie możesz więc obejrzeć nowy wizerunek Animal Planet, jest telewizja, o ile masz oczywiście wykupiony odpowiedni pakiet.

Wieści z Rozładowani.pl