Pisałem, że październik to miesiąc premier. Dziś zobaczymy oficjalnie Xiaomi Mi Mix 3. OnePlus wystraszył się Apple i swojego flagowca pokaże dzień wcześniej, niż początkowo planowano. To dobra decyzja, bo po premierze urządzeń z Cupertino nie będziemy mówili o niczym innym. Ma być grubo!

Nowe informacje to po części wieści od Ming-Chi Kuo a trochę dane z biura ECC (Eurasian Economic Commision). Kuo to analityk, który rzadko się myli. Ma więc dla nas informacje, które są już niemal pewne.

Wszystko nowe!

Z biura ECC dowiadujemy się o nowych MacBookach. W bazie numerów znajdziemy: A1347, A1418, A1419, A1481, A1862, A1993, A2115, A2116, A1466, A1534, A1708, A1932, A1989, A1990. Kilka z tych urządzeń to stare modele, ale z najnowszym system. Uwagę jednak przykuwają cztery nowe oznaczenia, co najpewniej świadczy o pojawieniu się nowych urządzeń. Co więcej, te mogą być dostępne już niedługo. Na resztę przyjdzie nam poczekać. Co zobaczymy?

R E K L A M A

4EC2D0DC B012 4E60 A1E1 A47C40724249

Najważniejszym punktem programu ma być premiera nowych iPadów Pro oraz iPadów Mini.

  • Nowe iPady w wersji Pro zadebiutują w dwóch rozmiarach. Nie jesteśmy pewni w jakich, ale powierzchnia ekranu względem obudowy będzie miała dużo większy stosunek niż w poprzednich modelach. Wiąże się to z usunięciem przycisku Home z Touch ID i węższymi ramkami. W iPadach zadebiutuje FaceID wzorem iPhona X. Nowością ma być też zastąpienie portu Lighting, portem USB-C.
  • Nowy iPad Mini to również zaskoczenie. Zwłaszcza że poprzednik zadebiutował ponad 1140 dni temu. Ma mieć formę iPada Pro, czyli wąskie ramki, aparat TrueDepth z FaceID oraz USB-C.
  • Nowe MacBooki. Pewne jest nowe urządzenie z 13-calowym ekranem, ma to być też najtańsze urządzenie w rodzinie. Ostatnie plotki twierdzą, że model ten zastąpi serię Air.
  • Mac Mini. Wreszcie! – chciałoby się wykrzyczeć. Apple kazało długo czekać na ten model, bo ostatnia odsłona serii miała miejsce ponad 1400 dni temu! Nowy procesor, dysk i więcej. To jest już pewne!
  • Nowy iMac. Na nowego iMaca czekamy już ponad 500 dni. Nie wiemy jednak, czy pojawi się w dotychczasowej formie i jaką będzie posiadał specyfikację.
  • Nowe akcesoria. Apple Pencil, słuchawki AirPods oraz zaginiona bezprzewodowa ładowarka AirPower. Chociaż ta ostatnia budzi moje obawy.

224A82F3 0DBF 4AB8 972B B2BFEDAD95D5

Telewizja Apple już wkrótce!

W tym miesiącu dużo mówiło się o starcie telewizji Apple. Byłbym zawiedziony, gdybym nie usłyszał o niej na najbliższej konferencji Apple. Ponoć wszystko jest już dograne (negocjowanie z dostawcami treści trwało dwa lata), usługa ma być dostępna na początku przyszłego roku w przeszło 100 krajach. Telewizja ma konkurować z usługami HBO GO, Netflix, Amazon Prime oraz serwisami VOD. Apple chce dostarczyć też własne, unikalne treści, jak seriale, filmy i programy rozrywkowe.

Co okaże się prawdą, dowiemy się już 30 października. Konferencja Apple odbędzie się w Brooklyn Academy od Music, Howard Gilman Opera House w Nowym Jorku o godzinie 16:00 naszego czasu.