Pisałem, że październik to miesiąc premier. Dziś zobaczymy oficjalnie Xiaomi Mi Mix 3. OnePlus wystraszył się Apple i swojego flagowca pokaże dzień wcześniej, niż początkowo planowano. To dobra decyzja, bo po premierze urządzeń z Cupertino nie będziemy mówili o niczym innym. Ma być grubo!

Nowe informacje to po części wieści od Ming-Chi Kuo a trochę dane z biura ECC (Eurasian Economic Commision). Kuo to analityk, który rzadko się myli. Ma więc dla nas informacje, które są już niemal pewne.

R E K L A M A

Wszystko nowe!

Z biura ECC dowiadujemy się o nowych MacBookach. W bazie numerów znajdziemy: A1347, A1418, A1419, A1481, A1862, A1993, A2115, A2116, A1466, A1534, A1708, A1932, A1989, A1990. Kilka z tych urządzeń to stare modele, ale z najnowszym system. Uwagę jednak przykuwają cztery nowe oznaczenia, co najpewniej świadczy o pojawieniu się nowych urządzeń. Co więcej, te mogą być dostępne już niedługo. Na resztę przyjdzie nam poczekać. Co zobaczymy?

4EC2D0DC B012 4E60 A1E1 A47C40724249

Najważniejszym punktem programu ma być premiera nowych iPadów Pro oraz iPadów Mini.

  • Nowe iPady w wersji Pro zadebiutują w dwóch rozmiarach. Nie jesteśmy pewni w jakich, ale powierzchnia ekranu względem obudowy będzie miała dużo większy stosunek niż w poprzednich modelach. Wiąże się to z usunięciem przycisku Home z Touch ID i węższymi ramkami. W iPadach zadebiutuje FaceID wzorem iPhona X. Nowością ma być też zastąpienie portu Lighting, portem USB-C.
  • Nowy iPad Mini to również zaskoczenie. Zwłaszcza że poprzednik zadebiutował ponad 1140 dni temu. Ma mieć formę iPada Pro, czyli wąskie ramki, aparat TrueDepth z FaceID oraz USB-C.
  • Nowe MacBooki. Pewne jest nowe urządzenie z 13-calowym ekranem, ma to być też najtańsze urządzenie w rodzinie. Ostatnie plotki twierdzą, że model ten zastąpi serię Air.
  • Mac Mini. Wreszcie! – chciałoby się wykrzyczeć. Apple kazało długo czekać na ten model, bo ostatnia odsłona serii miała miejsce ponad 1400 dni temu! Nowy procesor, dysk i więcej. To jest już pewne!
  • Nowy iMac. Na nowego iMaca czekamy już ponad 500 dni. Nie wiemy jednak, czy pojawi się w dotychczasowej formie i jaką będzie posiadał specyfikację.
  • Nowe akcesoria. Apple Pencil, słuchawki AirPods oraz zaginiona bezprzewodowa ładowarka AirPower. Chociaż ta ostatnia budzi moje obawy.

224A82F3 0DBF 4AB8 972B B2BFEDAD95D5

Telewizja Apple już wkrótce!

W tym miesiącu dużo mówiło się o starcie telewizji Apple. Byłbym zawiedziony, gdybym nie usłyszał o niej na najbliższej konferencji Apple. Ponoć wszystko jest już dograne (negocjowanie z dostawcami treści trwało dwa lata), usługa ma być dostępna na początku przyszłego roku w przeszło 100 krajach. Telewizja ma konkurować z usługami HBO GO, Netflix, Amazon Prime oraz serwisami VOD. Apple chce dostarczyć też własne, unikalne treści, jak seriale, filmy i programy rozrywkowe.

Co okaże się prawdą, dowiemy się już 30 października. Konferencja Apple odbędzie się w Brooklyn Academy od Music, Howard Gilman Opera House w Nowym Jorku o godzinie 16:00 naszego czasu.