Użytkownicy Androida mogą teraz wybierać pomiędzy trzema różnymi modelami samochodów, które mogą być wyświetlane zamiast zwykłej strzałki nawigacji. Choć trudno uznać to za przełomowy update, na pewno moża rozpatrywać go jako istotny krok w stronę personalizacji aplikacji. Jak to mówią – mała rzecz, a cieszy! Zagadką pozostaje natomiast fakt, dlaczego gigant potrzebował tak długo na wprowadzenie tej, zdawałoby się dość prostej funkcji na swój własny system operacyjny. Przypomnijmy, że ta sama funkcja od ponad dwóch lat dostępna była dla aplikacji na iPhone i iPada.

Jak zmienić ikonę nawigacji w Mapach Google?

Aby zmienić domyślną ikonę nawigacji, po uruchomieniu danej trasy należy nacisnąć ikonę strzałki. Na naszym ekranie powinna pojawić się opcja selekcji spośród trzech alternatywnych ikon w postaci różnych pojazdów. Trzeba przyznać, że jest to wciąż dość skromna kolekcja. Zwłaszcza biorąc pod uwagę czas, jaki Google potrzebował na wdrożenie oraz to, co w międzyczasie zaczęła oferować konkurencja (zwłaszcza Waze). Do wyboru: małe czerwone autko, nieco większy żółty pojazd (taksówka?), oraz zielona półciężarówka.

ikony google maps 1

W chwili powstania tego tekstu wszelkie informacje o dostępności funkcji pochodziły bezpośrednio od użytkowników. Oficjalne ogłoszenie nowej funkcji wciąż jeszcze nie nastąpiło, a na stronie supportu Google wciąż widniała informacja o braku wsparcia dla Androida. Może to o oznaczać, że będzie ona wprowadzana stopniowo. Dlatego, jeśli jeszcze nie mamy do niej dostępu, warto sprawdzić, czy nasza aplikacja została zaktualizowana do najnowszej wersji. 


Posłuchaj nas!