Nowa aplikacja została stworzona we współpracy z Amerykańskim Towarzystwem Kardiologicznym (AHA) i Światową Organizacją Zdrowia (WHO). Jak chwali się Google na swoim blogu, potraktowali aktywność fizyczną w naukowy sposób, żeby pomóc zoptymalizować ilość i intensywność ćwiczeń potrzebną do poprawy naszego zdrowia. Jak to zrobili?

A28D6EDA EFAE 4689 9B43 D9D0988DF93B

Minuty ruchu i punkty kardio podstawą aplikacji

Gdzieś to już widziałem, na stronie producenta smartobrączki Motiv (tak dobrze czytacie, smartobrączki), można znaleźć informacje o tym, że odchodzą od liczenia kroków i zaczynają liczyć minuty ruchu. Dlaczego? Bo liczenie kroków jest takie 2015! Jestem pewien, że niedługo wszyscy na nie przejdą. Minuty ruchu przyjęto też w nowej aplikacji Google Fit. Jak sama nazwa wskazuje, są to wszystkie minuty naszej aktywności fizycznej, jak spacer, wchodzenie po schodach, czy energiczne ćwiczenia. Aplikacja rozróżnia też punkty kardio i tu robi się ciekawie. Te przyznawane będą już w zależności od intensywności wysiłku, aplikacja będzie go rozróżniać i inaczej przyznawać punkty za jazdę na rowerze a inaczej za sesję crossfitu.

Google, AHA i WHO twierdzą, że naprawdę niewiele trzeba by zmienić nasze nawyki. Jeśli chcemy poprawić stan naszego zdrowia i osiągnąć poziom aktywności zalecany przez powyższe organizacje, wystarczy zaledwie 30 minut energicznego spaceru dziennie, 5 razy w tygodniu. Taka aktywność poprawi sen, ogólne samopoczucie, metabolizm i zmniejszy prawdopodobieństwo zachorowań na choroby serca.


ED1F05BE 6F4E 4263 A6E3 ACEB9B2EF419

Jeszcze lepsze Google Fit

Google Fit dalej będzie działał podobnie, sam zliczy wszystkie informacje dostarczane przez czujniki telefonu i GPS, prezentując czytelne dla nas dane na diagramach. Aplikacje przeprojektowano pod kątem wizualnym, będzie bardziej czytelnie i moim zdaniem zdecydowanie ładniej. Nowe Google Fit rozróżni 120 różnych typów aktywności i ćwiczeń. Dalej też będzie integrować się z dziesiątkami aplikacji jak Strava, Endomondo (tutaj może wreszcie przestaną się pojawiać duplikowane aktywności), Runkeeper, MyFitnessPal i inne. Aplikacja będzie też sugerowała działanie, dawała personalizowane rady i zachęcała do ruchu, jeśli nie uda się osiągnąć zaplanowanych celów.

Nowa aplikacja zostanie udostępniona na Androidzie, iOS, WearOS oraz przez WWW już w tym tygodniu.


Posłuchaj nas!