Nowe funkcje w Microsoft Teams, w tym wirtualne pomieszczenie

Opublikowano 13.07.2020 7:50 Aktualizacja: 13.07.2020 9:18 -


Usługa Microsoft Teams zyskała na popularności, dzięki powszechnie stosowanej pracy zdalnej w aktualnej rzeczywistości. Już niebawem użytkownicy będą mogli skorzystać z nowych funkcji w trakcie spotkań online. 

Wideokonferencje stały się zawodową codziennością. Uczestniczymy w rozmowach rekrutacyjnych, zebraniach, czy innego typu spotkaniach w pracy. Wszystkie możliwe są do przeprowadzenia online, dzięki nowym technologiom. Wykorzystywane są do tego różne usługi, a jedną z nich jest Microsoft Teams. Producent ogłosił właśnie wdrożenie nowych funkcji, które mają udoskonalić wideokonferencje w ramach usługi Teams.

Tryb "Razem"

Pierwszą z nowości jest tryb “Razem”. Wykorzystuje on segmentację bazującą na sztucznej inteligencji do umieszczania uczestników na wspólnym tle. Wszystko po to, aby uczestnicy wideokonferencji mieli wrażenie przebywania razem w jednym pomieszczeniu. Dodatkiem jest motyw widowni. Funkcja ma być udostępniona wszystkim użytkownikom w sierpniu tego roku. 

Dynamiczny tryb widoku

Modyfikacji ulegnie widok wideokonferencji. Nowe uprawnienia kontrolne pozwolą na większą personalizację, a tym samym na wyświetlanie udostępnionych obrazów oraz uczestników obok siebie. Dynamiczny tryb widoku to także możliwość uczestnictwa nawet 49 osób w spotkaniu i jednoczesnego ich widoku, a także obsługa wirtualnych sal spotkań. 

microsoft teams razem

Reflect Messaging

Nowością jest wprowadzenie Reflect Messaging. Opcja pozwoli na sprawdzenie samopoczucia uczestników spotkania. Odbywa się to poprzez zadawanie pytań sprawdzających, dostępnych z szablonów, a także dodawanych przez użytkownika. Microsoft sugeruje, że funkcję można wykorzystać w nawiązaniu do życia prywatnego, zadań zawodowych, zmian w zakładzie pracy. 

Polecamy: kurs Microsoft Teams

Pozostałe nowości

Ponadto Microsoft wprowadza szereg innych funkcji. Jeśli uwielbiacie filtry wideo znane ze społecznościówek, to będziecie mogli je wykorzystać w trakcie wideokonferencji. Filtry umożliwią regulację poziomu oświetlenia, zmiękczanie ostrości aparatu. W trakcie spotkań możliwe będzie skorzystanie i publikowanie reakcji w postaci emotikonek. Zmodernizowane zostanie wyświetlanie czatu. Nowe wiadomości zostaną zaprezentowane w formie “bąbelków”. Użytkownicy będą mogli skorzystać z aplikacji do zadań, która zaprezentuje również taski z Microsoft To Do, Plannera oraz Outlooka. W trakcie rozmów na czacie uczestnicy dostaną dostęp do sugerowanych odpowiedzi, które powstają w oparciu o AI.

Źródło: Microsoft

Wieści z Rozładowani.pl