Nowe funkcje w iMessage w iOS 14: wycofywanie wiadomości i oznaczanie osób

Nowe funkcje w iMessage w iOS 14: wycofywanie wiadomości i oznaczanie osób

Opublikowano 11.03.2020 15:03 -


W ostatnich godzinach sporo pojawia się informacji na temat nowej wersji systemu iOS 14. Apple rzadko pozwala na tego typu przecieki, ale tym razem ujawniono sporo materiałów. Wspominałem już o tym, że najprawdopodobniej Apple pracuje nad słuchawkami nausznymi, a teraz zebrałem informacje na temat aktualizacji iMessage w nowej wersji iOS.

Firma rzadko wprowadza jakieś większe poprawki w applowskim komunikatorze, kończy się zazwyczaj na nowych emotach i zmianach wizualnych (to rzadziej). Tegoroczna wersja może być jednak przełomowa. Okazuje się, że z nowych funkcji powinniśmy otrzymać m.in. wycofywanie wysłanych wiadomości, a także oznaczanie innych osób.

Zacznijmy więc od wycofywania wiadomości. Ma to przypominać znaną z Messengera opcję usuwania wiadomości, które niekoniecznie powinny być wysłane. Po takim wycofaniu pojawi się drobną czcionką informacja, że nasz rozmówca usunął wiadomość. Jak sugeruje serwis Macrumors, nie jest pewne, czy Apple wprowadzi jakieś ograniczenia czasowe, w jakim okresie można wiadomość usunąć.

Drugą wspomnianą przeze mnie nowinką jest możliwość oznaczania osób w rozmowach. Chodzi o coś, co można spotkać nawet na grupowych rozmowach w Messengerze. Po wpisaniu „@” w pole edycji wiadomości wyskoczą nam sugestie z listą osób, które możemy oznaczyć. Osobie oznaczonej w ten sposób wyskoczy dodatkowe powiadomienie.

iMessage – oznacz wiadomość jako nieczytaną

Funkcja znana jest już co prawda z wiadomości indywidualnych, ale ma być przeniesiona do wiadomości grupowych. Można będzie oznaczyć ostatnią wiadomość od naszego rozmówcy jako „nieczytaną” – łatwo przewidzieć różne zastosowania dla tej funkcji. Według internetowych doniesień, funkcje te powinny być również przeniesione na komputery z systemem MacOS.

Osobiście uważam, że o ile tagowanie osób w wiadomościach grupowych niezbyt będzie dla mnie przydatne, to już funkcja wycofywania wiadomości – jak najbardziej. Sam kilkukrotnie żałowałem wysłanej wiadomości, dlatego może być ona przydatna w wielu, naprawdę wielu sytuacjach. Szczególnie w okresie weekendowego, wzmożonego pisania do znajomych.

źródło: MacRummors

Wieści z Rozładowani.pl