Unicode 12.0 to szósty duży update listy emoji, na której poza bliską Polakom cebulą, znalazły się między innymi emoji reprezentujące osoby niepełnosprawne, nowe zwierzęta czy ubrania.

W nowej aktualizacji pojawiło się 59 nowych emoji. Jeżeli dodamy do nich wszystkie warianty płci i kolorów skóry otrzymamy aż 230 nowych grafik. Publikacja ich na jednej liście sugeruje, że są one gotowe do wdrożenia na raz. Minie jednak jeszcze trochę czasu, zanim emoji zostaną opublikowane w największych systemach operacyjnych. Dzięki serwisowi Emojipedia możemy już dziś zobaczyć, jak nowe emoji będą prezentować się w rzeczywistości.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Bieżąca aktualizacja skupiła się na osobach niepełnosprawnych i ich potrzebach. W paczce znalazły się wózki dla niepełnosprawnych, symbole protezy ręki czy nogi, pies przewodnik, symbol aparatu słuchowego oraz kilka emoji z osobami głuchymi.

emoji

Otrzymaliśmy również emoji z leniwcem, flamingiem, skunksem czy orangutanem. Poza tytułową cebulą dostaniemy także między innymi emoji czosnku, soku w kartonie czy gofra. Mnie, poza cebulą oczywiście, cieszy emoji z yerba mate, jako że jestem fanem tego napoju.Nowa aktualizacja przyniesie także emoji spadochroniarza, baletek, brzytwy, siekiery, yoyo czy banjo. Krwiodawców ucieszy z pewnością kropla krwi, która zadebiutuje w tej aktualizacji. Trzeba przyznać, że Unicode wsłuchuje się w głos społeczności i spełnia coraz bardziej nietypowe zachcianki.

Dużą część nowych emoji stanowią pary różnych płci.O interesy par homoseksualnych Unicode zadbało już jakiś czas temu, teraz przyszedł czas na dowolne mieszanie kolorów skóry tych postaci. Dla mnie kolory skóry w emoji to zbędny dodatek, bo równie dobrze korzystało mi się z nich, gdy jeszcze wszystkie miały żółty odcień. Ja żyję jednak w dość homogenicznym rasowo społeczeństwie, ale potrafię sobie wyobrazić, że dla kogoś może być ważne wyeksponowanie swojego koloru skóry.

Nie możecie doczekać się nowych emoji? Konsorcjum Unicodeoficjalnie zaprezentuje je 5 marca 2019 roku.W Waszych telefonach i komputerach pojawią się one prawdopodobnie w drugiej połowie roku.Ciekaw jestem, jak Wam się podobają nowe emoji. Jest jakieś, na które czekacie szczególnie?