Gotowi na nowe emoji? Mogą one pojawić się już wkrótce.

W zeszłym roku pisałem, że z powodu szalejącego koronawirusa prawdopodobnie nie zobaczymy nowych emoji w 2021 roku. Przypuszczenia te opierałem na fakcie zaprzestania prac nad Unicode Standard Version 14.0 i przełożenia ich startu z marca na wrzesień 2021. Okazuje się jednak, że być może na nowe emoji nie będziemy musieli czekać aż do przyszłego roku.

Nowe emoji prawie pewne

Serwis emojipedia informuje bowiem, że lista emoji, które pojawią się w Unicode Standard Version 14.0 jest już praktycznie gotowa, a konsorcjum Unicode ma je we wrześniu jedynie zatwierdzić. Serwis pokusił się nawet o wstępną wizualizację tego, jak wyglądać mogą nowe ikonki.

nowe emoji
źródło: emojipedia

Jakie nowe emoji w 2021 roku?

Wśród nowych emoji nie zabraknie czegoś dla techników RTG czy osób mniej uważnych (pojawi się zdjęcie RTG czy inwalidzka kula), miłośników fauny i flory (nowe ikonki gniazda czy lilii wodnej) oraz wszelkiej maści trolli. To ostatnie nie tylko dlatego, że właśnie ikonka trolla pojawić się ma w Unicode Standard Version 14.0. Trollingowi sprzyja także dodanie osoby o męskich rysach twarzy, będącej w widocznej ciąży. Mam nadzieję, że odpowiednio opisałem to emoji i nikogo nie uraziłem. Ta ikonka już dziś wzbudza spore kontrowersje, choć szczerze mówiąc, to ja wyglądam podobnie po całym weekendzie jedzenia i chlania, a po nadchodzącym wielkimi krokami urlopie będzie pewnie jeszcze gorzej.

13 nowych emoji od Apple już jesienią❤️

Kiedy nowe emoji na iOS i Android?

Wszystko wskazuje na to, że lista nowych emoji jest praktycznie gotowa, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by pojawiła się w najnowszych wersjach mobilnych systemów operacyjnych. W przypadku Apple prawdopodobnie będzie to iOS w wersji 15, który zadebiutować ma późną jesienią, bądź wersja 15.1 bądź 15.2, które też pewnie pojawią się przed końcem roku. Jak widzicie na szczęście na nowe emoji nie będziecie musieli czekać do 2022 roku, co z radością przyjmą przede wszystkim miłośnicy fasolki, dyskotek z lat 90 i niewylewania za kołnierz.

Shrug ¯_(ツ)_/¯ – co to za emoji, co znaczy i jaka jest jego historia?