Nowe domeny .PARIS, .MOSCOW i .МОСКВА już w sieci, wyniki zaskakują

Nowe domeny .PARIS, .MOSCOW i .МОСКВА już w sieci, wyniki zaskakują

Opublikowano 11.12.2014 8:44 -


W związku z premierami domen .PARIS czy dwóch odmian .MOSCOW, pojawiło się pytanie: czy będziemy świadkami detronizacji najpopularniejszej geodomeny .BERLIN. Dziś znam już wyniki i w zasadzie jednoznacznie można na tak zadane pytanie odpowiedzieć. Właściciele berlińskiej domeny mogą spać spokojnie, ich pozycja lidera w geodomenach nie jest zagrożona. To jednak wcale nie znaczy, że .PARIS czy .MOSCOW nie ma powodów do radości, wręcz przeciwnie.

Pierwszego dnia dostępności paryskiej domeny, suma rejestracji wyniosła łącznie  nieco ponad 8000 sztuk. Na dzień wczorajszy ilość wyniosła niespełna 11 500 sztuk. W mojej opinii, to wynik całkiem dobry, tym bardziej że cena rejestracji nie była zachęcająca. Za pojedynczą rejestrację .PARIS trzeba średnio zapłacić $50 – $60, a to cena zdecydowanie wygórowana, patrząc na to jak ceny wyglądają u konkurencji. Potencjalny rynek jest spory, gdyż aglomeracja paryska liczy ponad 12 mln mieszkańców. To co jednak najbardziej zastanawiające, to jak wyglądałaby suma rejestracji, gdyby cena tej domeny była konkurencyjna na tle rywali.

A jak wypadła domena moskiewska na tle zachodniej konkurencji? Otóż co ciekawe ma się całkiem dobrze. Domena .MOSCOW osiągneła pierwszego dnia 3 800 rejestracji, zaś teraz posiada ich niespełna 8 000 (na dzień tworzenia wpisu). Wersja pisana cyrylicą .МОСКВА, ma odpowiednio:  3 300 i 7 900 sztuk, więc w zasadzie nie odstaje wersji angielskiej. Sprawa jest o tyle ciekawsza, że w momencie wypuszczenia obu domen w fazie Sunrise, .МОСКВА nie spotkała się w zasadzie z żadnym zainteresowaniem.

Wieści z Rozładowani.pl