Podcasty cieszą się teraz większą popularnością niż zazwyczaj. Powód jest oczywisty – wiele osób pozostało w domach, szukamy więc sposobów na zabicie czasu. Książki, usługi streamingowe, webinary i właśnie podcasty zyskują na popularności.

Nowa wersja jest stopniowo wdrażana dla beta testerów. Na dzień dobry otrzymujemy przeprojektowany interfejs na stronie głównej, gdzie pojawiły się teraz trzy karty. Z nowych funkcji na pewno warto wyróżnić możliwość automatycznego pobierania odcinków, a także dodawania ich do kolejki jak tylko się pojawią. Wszystkie nowe odcinki oznaczone są czerwoną ikonką, która przypomina o nowych pozycjach.

Użytkownicy Androida często narzekali, że Google pomija podcasty w ich systemie operacyjnym. Narzędzie nie jest aż tak rozwinięte, a przede wszystkim aż tak popularne jak to znane z systemu iOS. Na szczęście się to zmienia i chwała Google za to, że dostrzega spore zainteresowanie wśród odbiorców.

Nie tylko podcasty – Mapy Google z nowymi funkcjami

Google nie tylko aktualizuje podcasty. Firma udostępniła najnowszą betę swojego oprogramowania. W testowanej wersji możemy znaleźć pływający guzik na ekranie, jak tylko odpalimy nawigację. Aż dziwi, że wcześniej tego nie było, najwyraźniej UX przysnęło. Po kliknięciu guzika odpali nam się kamerka, która pokaże nam otoczenie i będzie nawigować do wskazanego przez nas celu. Animowana strzałka wizualizuje, gdzie dokładnie mamy skręcić, szczególnie przydatne jest to w przypadku dość gęstej zabudowy.

screen: 9to5google.com