Nowa strona o2.pl - Quo Vadis cywilizacjo?

Nowa strona o2.pl – Quo Vadis cywilizacjo?

Opublikowano 16.04.2012 12:09 - 5


Zaprojektowanie wizualnie przyjaznego użytkownikowi interfejsu, składającego się z ogromnej ilości elementów z pewnością nie jest zadaniem łatwym. Z takim zadaniem borykają się wielkie portale internetowe, jednak udaje im się. Doskonałym przykładem może być, dość innowacyjny – ale bardzo czytelny – serwis TheVerge.com

By daleko nie szukać, serwisy takie jak Onet czy też Wirtualna Polska nie wypadają w moim odczuciu źle, jednak z pewnością do paru detali można by się szczerze przyczepić. Niemniej jest jeden polski serwis, który gdy aktualizuje szatę graficzną – to z każdą zmianą – opad szczęki użytkownika jest co raz bardziej prawdopodobny. Kilka dni temu twórcy o2 zaimplementowali, nową propozycję – która bije na głowę poprzednie. Teraz użytkownicy serwisu prócz śmietnika informacyjnego, bombardujących zdjęć i wszechobecnych cycków, doświadczą także elementów dynamicznych. Już naprawdę niewiele potrzeba by dostać oczopląsu.

Poprzedni wygląd (07.2011)

Nowy wygląd (o4.2012)

Co jest jednak najbardziej przerażające? Otóż to, że taki wygląd serwisu kierowany jest do konkretnej grupy użytkowników, którzy swoją aktywność internetową ograniczają głównie do poszukiwania taniej sensacji, ze świata pop-kultury. Skoro postępujące zmiany w wyglądzie graficznym serwisu o2.pl, dalej generują zasięg na ponad 1 miliona użytkowników, to ja się pytam dokąd nasza cywilizacja zmierza?

Wieści z Rozładowani.pl