Nowa strona Newsweek poprawna, ale bez szaleństw

Nowa strona Newsweek poprawna, ale bez szaleństw

Opublikowano 5.09.2013 8:04 Aktualizacja: 5.09.2013 8:08 -


Ostatnio wszyscy powariowali na punkcie odświeżania serwisów internetowych. Na początku byłem ja, potem Antyweb a teraz przyszedł czas na Newsweek ;-) O ile zmiana w przypadku dwóch pierwszych gigantów robi wrażenie…

A teraz na poważnie. Newsweek postanowił odświeżyć wygląd swojej witryny i właściwie nie ma w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie pewne moje skojarzenie z nowym szablonem. Otóż muszę szczerze, subiektywnie rzec, że nowy wygląd przypomina mi tanie, masowe – wordpressowe produkcje dostępne za kilka dolców. Pełen standard, tj. część główna i sidebar. Rewolucji żadnej nie ma, ale pojawia się zasadnicze pytanie czy czasem właśnie tak nie miało być?

NEWSWEEK

Pomimo wszystko, muszę przyznać że interfejs jest bardzo czytelny, nius dnia wyróżniony a całość wydaje się być przejrzysta. Newsweek poradził sobie także doskonale z lekkością serwisu, nie jest on ociężały i przeładowany treścią, gdzie to z reguły cecha charakterystyczna tego typu serwisów. Jedynym szaleństwem w tym klasycznym szablonie zdaje się być przewijany nagłówek strony, który wygląda bardzo ciekawie. Podstrona serwisu jest poprawna. Wielkość czcionki odpowiednio powiększona, powodująca wyróżnienie treści.

Podsumowując – nowy szablon to niestety żadna rewolucja, brak jakiejkolwiek innowacji, to bardziej śledzenie obecnych trendów i wpisanie się w nie. Niemniej nie mogę zarzucić serwisowi braku jego spójnej budowy i przemyślanych rozwiązań. Oceniając w skali szkolnej, Newsweek dostałby mocną dostateczną.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację