Powoli zaczyna robić się tłoczno na naszym podwórku VOD. Co chwilę pojawiają się kolejne serwisy, ale ten, który debiutuje dzisiaj jest wyjątkowy sam w sobie. Mowa o FlixClassic, gdzie za grosze obejrzymy naprawdę porządne produkcje.

Już od dnia premiery FlixClassic w bazie serwisu znajdziemy około 300 filmów. Są to klasyki kina, a także filmy klasy B. Wśród nich odkryją również propozycje niedostępne w innych polskich serwisach m.in.: Wielkie nadzieje, Góra boga kanibali, Ucieczka na Atenę, Obywatel John Doe czy Franciszek. Repertuar został starannie wyselekcjonowany przez Miłosza Stelmacha, kuratora programowego platformy.

Nowa platforma VOD FlixClassic

Jak zapewniają przedstawiciele serwisu, w ofercie co tydzień będą pojawiać się nowe tytuły. Najważniejsza jednak jest cena dostępu do usługi. W dobie inflacji i skoków cen w większości serwisów, za dostęp do FlixClassic zapłacimy tylko 12,99 zł miesięcznie.

R E K L A M A

flixclassic

Wygodne korzystanie z platformy zapewnia dostęp przez przeglądarkę oraz aplikacje iOS, Android. Platforma FlixClassic umożliwia oglądanie filmów na 2 urządzeniach jednocześnie i proponuje również szereg przydatnych funkcji: czytelne oznaczenia jakości, zapisywanie filmów do obejrzenia na później, wyszukiwanie po tytule czy filtrowanie po nazwiskach reżyserów, scenarzystów i obsady.

FlixClassic przygotował również 4 ścieżki, dla tych którzy chcą poznawać klasykę kinematografii:

  • żelazny kanon − nieśmiertelne klasyki i kamienie milowe sztuki filmowej, prawdziwy przyspieszony kurs historii kina, obejmujący takie filmy jak: Metropolis, Lecą żurawie czy też Gorączka złota;
  • zapomniane perełki − nieoczywiste tytuły, funkcjonujące obok słynnych klasyków, które zainteresują najbardziej wymagających widzów, np.: Młody Sherlock Holmes, Złotoręki, Ballada o żołnierzu;
  • swobodna jazda – zaskakujące połączenie kultowych filmów gatunkowych i najbardziej nietuzinkowych dzieł kina autorskiego, a wśród nich m.in.: Kret, Karnawał dusz, Dzika planeta;
  • gaz do dechy − dziwne, przestrzelone i czasem tandetne, choć klimatyczne rewiry filmowego świata, często tak złe, że aż dobre, np.: Plan 9 z kosmosu, Zombie 2, Galaktyka terroru.

Zapisując się do newslettera FlixClassic od 15 kwietnia do 29 kwietnia pod linkiem: portal.flixclassic.pl, można uzyskać darmowy dostęp do całej biblioteki filmów na 10 dni.


Posłuchaj nas!