Nowa odsłona mBanku wygląda jakby style CSS nie wczytały się do końca

Nowa odsłona mBanku wygląda jakby style CSS nie wczytały się do końca

Opublikowano 21.05.2018 7:54 -


Jeśli ktoś mnie pyta (a zdarzało się w historii kilka razy), jakie aplikacje mobilne lubię najbardziej, a jakie najmniej, to zawsze pada aplikacja mobilna mBanku. Niestety w tej gorszej kategorii. Jest ona dla mnie absurdalnie nieużyteczna, niestety. mBank nie próżnuje, postanowił, że odświeży wersje desktopową, która wygląda… jakby style CSS nie wczytały się do końca.

Bardzo lubie mBank i jestem bardzo zadowolny z jakości ich usług. Naprawdę nie mam powodów do narzekań, wszystko działa sprawnie, bezproblemowo i przezroczyście, czyli tak jak powinno być. Kiedy jednak pojawiła się nowa odsłona ich aplikacji mobilnej, poczułem się zagubiony. Oczywiście wziąłem to na siebie, myśląc standardowo, że to tylko kwestia przyzwyczajenia się do nowego interfejsu. Ten problem pojawia się standardowo, kiedy Allegro odświeża swój interfejs, wówczas w sieci przelewa się fala hejtu, jak to oni mogli zepsuć interfejs. Po kilku miesiącach kurz opada, a użytkownicy zapytani o zmiany, pewnie są i ostatecznie zadowoleni.

Niestety, nie było tak ze mną i aplikacją mobilną mBanku. Jest ona dla mnie nieintuicyjna z tymi wszystkimi kolorowymi suwakami (idei nie rozumiem po dziś dzień). Dzisiaj jednak nie o niej, a o nowej odsłonie wersji dekstopowej. mBank postanowił ją nieco odświeżyć i w mojej skromnej opinii… mogło wyjść zdecydowanie lepiej.

Po pierwszym zalogowaniu, kiedy jeszcze nie wiedziałem, że to nowa odsłona, wcisnąłem kilkukrotnie CTRL+R, uśmiechając się pod nosem, że chyba CSSy im się wysypały. Realizacja wygląda tak, jakby dosłownie nie wczytały się wszystkie style CSS. Brakuje backgroundów, wszystkich dodatkowych ikonek i obrazków. Oczywiście rozumiem intencje, ciężki i ciemny interfejs został mocno odchudzony, a przytłaczające ciemne kolory zamieniły się w lekką i przyjemną, ponoć biznesową – biel.

Zapytaliśmy mBank o ostatnie zmiany interfejsu, oto co nam powiedzili

Oczywiście, to pewnie tylko kwestia przyzwyczajenia się do nowego wyglądu, ale ja poprzedni mroczny interfejs naprawdę lubiłem. Tutaj zmiana jest dla mnie zbyt gwałtowna. Pewnie inaczej też byłoby, gdyby interfejs został zmieniony na lżejszy, ale także tym samym całkowicie przebudowany. Biorę się za przyzwyczajanie, ale wolałbym by taka gwałtowna zmiana, przyniosła ze sobą także całego serwisu, a nie tylko kolorów. Wówczas otrzymalibyśmy coś całkowicie nowego i nie byłoby efektu na zasadzie: chyba coś się mBankowi rozsypało.

Wieści z Rozładowani.pl