Nowa Nokia z 3 aparatami pozuje na zdjęciach

Nowa Nokia z 3 aparatami pozuje na zdjęciach

Opublikowano 8.07.2019 8:35 -


Nokia, pomimo iż pokazała flagowy model 9, dalej ma problemy z ulokowaniem się powyżej średniej półki. Może to i dobrze, bo średniaki robią całkiem udane. Teraz dowiadujemy się o kolejnym modelu ze średniej półki. Oprócz serii zdjęć znamy też wszystkie jego ważne parametry.

Zdjęcia tego modelu wyciekły do sieci za pośrednictwem znanej i cenionej strony SlashLeaks. Poniższe zdjęcia prezentują nowy model, który ma reprezentować średnią półkę cenową. Co ciekawe model ten z wyglądu przypomina bardziej Motorolę G7 niż jakiś poprzednie urządzenie fińsko-chińskiej firmy.

Okrągła wyspa z trzema aparatami

Chyba przyznacie mi rację, że ten model bardziej przypomina Motorolę niż Nokię. To jednak nie pomyłka, a sposób by wyeksponować fotograficzne możliwości tego modelu. Na wspomnianej wysepce znalazły się bowiem aż 3 oczka i lampa LED.

Główny aparat ma dysponować matrycą 48 MP. Domyślam się, że drugi moduł to aparat tele (domyślam się tego po węższym otworze względnym obiektywu). Charakter trzeciego pozostaje tajemnicą, ale tu niemal pewne jest, że to aparat do śledzenia głębi ToF. Na pokładzie znalazł się też aparat selfie, który umieszczono w wycięciu typu waterdrop.

Parametry średniaka z zeszłego roku

Ktoś, kto jest odpowiedzialny za wyciek zdjęć, zrobił kawał dobrej roboty, kompleksowo fotografując urządzenie. Widzimy każdy detal wyglądu, a nawet informacje systemowe i parametry.

Nieujawniony model może poszczycić się nie najnowszym, ale wciąż mocnym procesorem Snapdragon 660. Ekran urządzenia ma rozdzielczość 2340 × 1080 pikseli, przy PPI wynoszącym 410. Szybka kalkulacja daje informację, że mamy do czynienia z ekranem o rozmiarze około 6,3 cali. Oprócz tego wiemy też, że model ten pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0.

Ciekawi mnie cena, z jaką zadebiutuje ten model. Niestety ani 3 obiektywy aparatu, ani Snapdragon 660 nie pozwolą mierzyć się z konkurencją na rynku średniaków, które często oferują po prostu więcej. Znając jednak Nokię (pod kierownictwem HMD Global), model ten będzie dysponował atutem w postaci przystępnej ceny.

Wieści z Rozładowani.pl